Mizím na krátkou dovolenou

Využívám dvou volných dní, přidávám tři dny své dovolené a mizím na Moravu, kde se budu oddávat čtení hodnotné literatury (jak odborné, tak oddechové), seznamování se svým novým fotografiho přístrojem (Canon EOS 350) a sbírání hub (je teplo a po dešti, tak by měly růst).

Pár odkazů k příštímu víkendu

Pár předvolebních nekomentovaných odkazů…

Chello easy - proč se mi nezrychlilo připojení?

Používáte-li připojení přes kabelovku UPC, asi vám neunikly zprávy o jeho zrychlování (viz. například článek na Lupě). Já sám využívám doma Chello Easy (256/64 kbit/s), takže jsem s nadšením čekal na duben, kdy se mělo zrychlovat na krásných 512 kbit/s – alespoň tak to bylo na jejich letáku – „v průběhu dubna“.

První narozeniny

Dort k prvním narozeninámDnes je tomu právě rok, co jsem vytvořil a spustil Václavek WEBLOG (zprávou Pozvánky do GigaCentra), což je důvod k malé oslavě, neboť toto mé novorozeně se má docela čile k světu.

Resty na vlastním blogu

Konečně jsem dodělal několik restů, které jsem měl již dlouho zapsané ve svém „to-do-listu“ a které se týkaly mého vlastního blogu a fotoblogu.

Nové CD od Jarka Nohavici - Pražská pálená

Díky blogu Šuplík Honzy Hučína jsem se dozvěděl, že Jarek Nohavica vyráží na šňůru jedenácti koncertů v Praze. Jen doufám, že z Ostravy nepojede Pendolínem, jinak by ani nemusel dojet.

Radosti s iMacem

Xicht5Vedení u nás v práci se rozhodlo, že nám koupí maca, abychom mohli testovat webové stránky i pro macovské prohlížeče (ač se dle statistik pohybují kolem tří procent). A jak se rozhodlo, tak udělalo a po několika měsících se na vedlejším stole objevil zbrusu nový iMac G5.

První spot v roce 2006

Ocenění moderní web - top webdesignu Nový rok je tu, já se vrátil do civilizace a k počítači, takže je nejvyšší čas na rekapitulaci a zveřejnění několika novinek, ke kterým došlo v době mé nepřítomnosti. Tou hlavní (která mě velmi potěšila) je zveřejnění webu Aneta Daňková v pokladnici nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek nazvané Moderní web.

PF 2006

PF 2006Bohatého Ježíška,
také hodně štěstíčka,
zdraví, lásky, pohody,
hlavně žádné nehody.

Novoroční předsevzetí pro rok 2006

USB Flash Disk SuperSlimMyslím, že už vím, jaké si dám novoroční předsevzetí do příštího roku. Je úplně jednoduché a doufám, že ho i splním (na rozdíl od většiny předchozích). A jak zní? Úplně triviálně: „Zálohovat, zálohovat, zálohovat“.

 

Sekce