Macromedia Dreamweaver MX

image

Nástroje pro tvorbu webových stránek by se daly rozdělit na ty, ve kterých je přímo vidět výsledný vzhled (tzv. WYSIWYG editory, kde se s dokumentem pracuje jako například ve Wordu) a na ty, kde uživatel vidí a přímo píše zdrojový kód stránky. Dreamweaver MX (dále jen DMX) je profesionální nástroj, který lze zařadit do obou skupin.

Amélie z Montmartru (Fabuleux destin d'AmUlie Poulain, Le)

Je-li vám smutno, máte deprese (ať už z té spousty sněhu co venku napadla nebo třeba ze státnic jako já), náladu pod psa (no nevím co je pod psem tak zajímavého) nebo jen spoustu problémů, zajděte si na Amélii. Vaše problémy sice nevyřeší, ale rozhodně vám neuškodí a vy přijdete na jiné myšlenky. Říkáte-li si „škoda času“, vězte, že o čas rozhodně nepřijdete (věříte-li, že smích léčí a prodlužuje život).

Přehled recenzovaných odborných knih

Toto je přehled odborných knih, které jsem přečetl a napsal o nich recenzi pro měsíčník Softwarové noviny Proto se nedivte, že zde recenze vycházejí s jistým zpožděním (zde je můžu publikovat až poté, co vyjdou v mém mateřském listu).

Hugh E. Williams a David Lane: PHP a MySQL Vytváříme webové databázové aplikace

PHP a MySQL je jedna z nejpoužívanějších kombinací pro vytváření menších webových databázových aplikací. Není proto divu, že na toto téma bylo napsáno již spousta knih a že je o tyto knihy zájem. Recenzovaná publikace rozhodně patří do této úspěšné kategorie.

Miroslav Kučera, Jiří Peterka-Programování na webu

Většina knih na téma „programování na webu“ je úzce zaměřena jen na jednu oblast – například HTML nebo jeden konkrétní programovací jazyk. Recenzovaná publikace se z tohoto schématu vymyká – naleznete zde od všeho pořádný a dosti kompaktní kus. Však také výsledek má 600 stran!

Jiří Bráza: PHP4 Učebnice základů jazyka

Následující recenze patří učebnici základů jazyka PHP4. Proč základů? Protože v ní nenaleznete popisy rozličných funkcí, kterými PHP disponuje (a díky kterým se stalo tak oblíbené), nenajdete zde ani spousty velkých a komplexních příkladů, ale rozhodně vás naučí programovat v tomto jazyce.

Jiří Bráza: PHP 4 praktické příklady

Před nedávnou dobou vydalo nakladatelství Grada učebnici základů jazyka PHP (recenzi naleznete v SWN 1/2003) a nedlouho poté následovalo volné pokračování – „PHP 4 praktické příklady“, jehož náplní jsou příklady v uvedeném skriptovacím jazyku a jež je tématem této recenze.

Luke Welling & Laura Thomson-PHP a MySQL rozvoj webových aplikací

PHP a MySQL jsou v poslední době asi nejrozšířenějšími nástroji pro programování webových aplikací na straně serveru. Není proto divu, že každé nakladatelství vydalo o této problematice alespoň jednu publikaci. Nejinak tomu je i u SoftPressu a vy tak máte příležitost přečíst si recenzi na „PHP a MySQL rozvoj webových aplikací“.

A. Keyton Weissinger: Active Server Pages v kostce

Tytam jsou doby, kdy tvorba dynamických webových stránek byla výsadou oprvadových odborníků, kteří strávili mnoho hodin tvorbou vlastních CGI skriptů (mezi nejznámější patří nejspíše klasické počítadlo přístupů, kniha návštěv, diskusní kroužky a vzkazy, …), které již byly několikráte vynalezeny a vytvořeny. V současné době toto už toto dávno neplati, protože se objevila technologie ASP (Active Server Pages) od společnosti Microsoft, která všechny tyto klasické skripty obsahuje ve svých objektech. A právě o této technologii je knížka s názvem „Active Server Pages v kostce (Pohotová referenční příručka).“

Jakub Mach-PHP pro úplné začátečníky

Rozhodnete-li se vylepšit své stránky o několik nových vymožeností jako je například počítadlo, anketa, záznamník či diskusní fórum, zjistíte, že bez podpory skriptování na straně serveru je toto v podstatě nemožné. Proto je třeba zajímat se trochu více o server, na kterém stránky běží, a zjistit jaké možnosti (jazyky) nabízí. Většinou půjde o PHP, které je velmi rozšířené, neboť je zdarma, snadno se instaluje a běží pod systémem Windows i Linux.

 

Sekce