PhotoImage digital 2.0

Ty tam jsou doby, kdy se fotilo klasikou a fotografie jste měli vyvolané až po několika dnech (u nás doma spíše po týdnech až měsících). Dnes se čím dál více prosazují digitální přístroje a na snímky se můžete podívat během několika minut. Má to jeden háček – jsou digitální a ne papírové a tak potřebujete k prohlížení další techniku. Takž místo toho, abyste přátelům ukázali fotoalbum s papírovými fotkami, nahrnete se kolem počítače a procházíte složky s obrázky na disku. A jelikož vás focení nic nestojí, máte jich nejen mnohonásobně více, než těch papírových, ale i ten nepořádek je také několikanásob­ně větší.

Zoner Media Explorer 6 Professional

Udělejte si pořádek ve svých digitálních albech! Že nevíte jak? Například programem Zoner Media Explorer 6. Myslím, že jeho možnosti a zejména editační funkce jsou pro to plně dostačující. Plocha programu je rozdělena do několika panelů-oken, se kterými lze snadno manipulovat, měnit jejich velikost, pozici a případně je i zavírat. Nuže celé toto uživatelsky přívětivé, skinovatelné a nastavitelné prostředí se skládá ze čtyř základních panelů: navigátor, náhled, průzkumník a editor.

Xara Webstyle 3

Webstyle je určen pro snadnou tvorbu webových grafických prvků (bannery, loga, oddělovače, 3D i normální nápisy, odrážky, pozadí, tlačítka, fotky, navigační panely a nabídky nebo přímo celé grafické témata). Když píšu snadnou tvorbu, myslím tím to, že uživatel nemá k dispozici žádné štětce a jiné nástroje pro kreslení. Pouze si vybírá z rozsáhlých galerií a mění několik parametrů předkreslené grafiky – text, barvy, textury, okraje, stín a rozměry.

Týmový ročníkový projekt ERCase

Týmový ročníkový projekt ERCaseTýmový projekt ERCase byl původně vypsán na podzim roku 1998. Jeho náplní bylo vytvořit univerzální nástroj pro správu relačních databází. Aplikace měla být univerzální obdobou nástroje Sybase Central od firmy Sybase (http://www.sy­base.com). V tomto projektu bylo původně zapsáno šest členů projektového týmu. Protože však po roce dva z účastníků z projektu odešli a projekt byl teprve ve fázi počátku implementace, bylo zbytkem týmu upraveno téma projektu.

Má diplomová práce - DIS Client

Má diplomová práce - DIS Client Má diplomová práce se jmenuje DISClient, neboli klient DIS (Dokumentogra­fických Informačních Systémů). Obhajoba této práce dopadla dobře a výsledná známka byla „výborně“.

Free - program na zjištění volného místa na discích

Free - program na zjištění volného místa na discích Free je utilika, která zobrazuje stav disků – jejich zaplněnost. Vznikla v dobách, kdy si běžný uživatel mohl o gigabajtových discích jen zdát. V té době vládl systém FAT a větší disky musely tedy být rozděleny do několika oddílů.

Mé zápočtové programy z matfyzu

V tomto příspěvku se můžete podívat na zápočtové programy, které jsem naprogramoval na matfyzu do předmětů Programování I, II, Programování v jazyce C a C++, Unix a jazyk C, Programování pro Windows I a Počítačová grafika.

Češtin - konvertor kódování českých znaků

Utilitka na převod dokumentu mezi jednotlivým kódování češtiny v textech.

Numerománie

Jednoduchá logická hra známá z AMIGY (Hot numbers). Tuto hru lze hrát s kamarádem (kamarádkou) nebo proti počítači, který to ale celkem obstojně umí (obtížnost jde samozřejme zvolit). Pravidla a cíle hry jsou uvedeny v programu.

Medvídek Pů

K této blbosti snad není co dodat, stáhněte, spusťte a uvidíte. Snad jen, zapněte si repráky a klikněte mu na nos :)

 

Sekce