SQUASHomilův průvodce Internetem

Squash patří mezi nejrychlejší a nejenergičtější sporty. Jeho původ je značně neurčitý. Jedna verze říká, že jej vymysleli pánové v jednom vězení pro dlužníky v 18 století. Tato hra se velmi rozšířila po celé Anglii pod názvem „rackets“. Obměnu této hry (pro menší hřiště a pomalejší míček) pak vymysleli studenti v Harrow a nazvali ji „squash rackets“. Jiná verze tvrdí, že squash vznikl v polovině 18. století na území dnešního Pakistánu.

Homelessákův průvodce Internetem

Tento díl internetového průvodce je určen pro ty uživatele Internetu, kteří zatím nemají vlastní střechu nad hlavou, tedy byt, dům, chalupu či hrad a pokouší si tedy něco podobného pořídit prostřednictvím Internetu. A samozřejmě také pro ty movitější, kteří se snaží něco podobného prodat či alespoň pronajmout.

Průvodce nejen digitální fotografií

Průvodce nejen digitální fotografií Každý začátečník v oboru digitální fotografie si nejprve musí zvolit svou „zbraň“ a poté se s ní musí naučit náležitě pracovat, aby výsledky stály za to. A kam se jít poradit? Kde se dozvědět, jaký aparát pořídit? Můžete klidně začít v teple vašeho domova  – stačí si na Internetu nalistovat příslušné stránky.

JavaScriptařův průvodce Internetem

Webové stránky na Internetu už má kdejaká firma, student, či jeho mazlíček. Chcete-li aby ta vaše mezi nimi trochu vynikla, je třeba ji mírně oživit, rozhýbat a na to se nejlépe hodí JavaScript.

Průvodce PHP

PHP? Co to je? Definice na stránkách www.php.net o významu zkratky říká, že je to rekurzívní akronym pro „PHP – Hypertext Preprocessor“ – skriptovací jazyk umožňující vkládání programových sekvencí přímo do html dokumentů. Skripty v PHP se (na rozdíl například od JavaScriptu) provádí na straně serveru (který tento jazyk musí samozřejmě podporovat).

 

Sekce