Kurz české znakové řeči

Asi nejlepší forma učení znakové řeči (kromě živé výuky) je video nebo ještě lépe multimediální aplikace pouštěná na počítači. Unie neslyšících Brno již vydalo několik lekcí. V této recenzi se podíváme na třetí pokračování.

HEURÉKA - Univerzální encyklopedie 2002

HEURÉKA – Univerzální encyklopedie 2002, tak zní název multimediálního titulu, který vydala společnost Leda. O tom, zda je opravdu univerzální se dočtete v následující recenzi. Ale předem vám říkám, že o univerzálnosti by se dalo velmi úspěšně pochybovat – postačí si přečíst reklamní hlášky na jejím obalu: 47 000 hesel, 3 500 ilustrací (u zvukových a filmových ukázek počet raději neuvádějí a já se jim nedivím číslovka 26 nevypadá moc bombasticky). Cožpak tomu se říká univerzální?

MS Excel 2002

<txp:image id=„28“ />

Jedním z nejrozšířenější a nejpoužívanějších tabulkových kalkulátorů je rozhodně Excel od firmy Microsoft. Chcete-li se jej naučit a nemáte-li odvahu skočit přímo po hlavě do poznávání a prozkoumávání neznámého programu, pořiďte si recenzovanou multimediální příručku. Před tím, než se s ní pustíte do učení, je nutné si vytvořit vlastní účet. Zdá se to zbytečné, ale není. Pokud učení přerušíte a aplikaci ukončíte, budete příště pokračovat tam, kde jste skončili (navíc si bude program pamatovat vaše nastavení, poznámky,…).
 

Sekce