Michael Meadhra: Jak využívat Dreamweaver MX 2004

Jason Michael Meadhra: Jak využívat Dreamweaver MX 2004Umíte ovládat svůj počítač, brouzdáte běžně po Internetu, víte jak by měly vypadat vaše webové stránky, jen je neumíte sami vytvořit a nechcete nikomu platit za jejch výrobu? A ještě navíc jste si už na tvorbu stránek pořídili špičkový produkt Macromedia Dreamweaver MX 2004, který neumíte používat? Pak nesmutněte, přikupte si ještě recenzovanou publikaci a vaše první stránky budete mít brzy hotové.

Macromedia Studio 8 – nová verze profesionálních nástrojů pro tvorbu webu

Macromedia Studio 8 – nová verze profesionálních nástrojů pro tvorbu webu Macromedia Studio je jeden z nejlepších (osobně si myslím, že přímo nejlepší) vývojových prostředků pro tvorbu webových stránek. Na profesionální úrovni v něm připravíte grafiku pro web (Fireworks), vytvoříte stránky (Dreamweaver), doplníte je o flashové animace či aplikace (Flash) a poté je můžete i snadno aktualizovat (Contribute). Od půlky srpna je v prodeji jeho nová – již osmá – verze, které se v následující recenzi podíváme na zoubek.

Resty na vlastním blogu

Konečně jsem dodělal několik restů, které jsem měl již dlouho zapsané ve svém „to-do-listu“ a které se týkaly mého vlastního blogu a fotoblogu.

Lukáš Honek: HTML kapesní přehled

Lukáš Honek: HTML kapesní přehledNevím, co používáte při psaní HTML kódu vy, v okamžiku, kdy potřebujete zapsat nějakou méně častou značku (mě se to pravidelně stává u značek dd, dl a dt – nikdy nevím, co která z nich v definičním seznamu reprezentuje) a nejste si jisti jejím názvem či atributem. Já většinou mrknu na web o psaní webu. Nyní mám ale na stole malý kapesní přehled v offline papírové podobě s praktickou kroužkovou vazbou. Tak jsem zvědav, zda budu šahat více po prohlížeči, nebo po knížce.

Hotel U Zlatého jelena

Hotel U Zlatého jelena Nové stránky půvabného hotelu U Zlatého jelena, který je umístěn v samém srdci Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, ve starobylé budově, o níž se historické prameny zmiňují již v roce 1366.

Radosti s iMacem

Xicht5Vedení u nás v práci se rozhodlo, že nám koupí maca, abychom mohli testovat webové stránky i pro macovské prohlížeče (ač se dle statistik pohybují kolem tří procent). A jak se rozhodlo, tak udělalo a po několika měsících se na vedlejším stole objevil zbrusu nový iMac G5.

Jason Cranford Teague: DHTML a CSS pro world wide web

Jason Cranford Teague: DHTML a CSS pro world wide webDHTML (Dynamické HTML) je zkratka, která zamotala hlavu nejednomu začínajícímu webotvůrci. Je to pro to, že nepředstavuje žádný nový jazyk, ale spíše spojení několika technologií (zejména kaskádových stylů a JavaScriptu).

První spot v roce 2006

Ocenění moderní web - top webdesignu Nový rok je tu, já se vrátil do civilizace a k počítači, takže je nejvyšší čas na rekapitulaci a zveřejnění několika novinek, ke kterým došlo v době mé nepřítomnosti. Tou hlavní (která mě velmi potěšila) je zveřejnění webu Aneta Daňková v pokladnici nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek nazvané Moderní web.

Novoroční předsevzetí pro rok 2006

USB Flash Disk SuperSlimMyslím, že už vím, jaké si dám novoroční předsevzetí do příštího roku. Je úplně jednoduché a doufám, že ho i splním (na rozdíl od většiny předchozích). A jak zní? Úplně triviálně: „Zálohovat, zálohovat, zálohovat“.

SakyPaky - originální sedací nábytek

Saky Paky - Originální sedací nábytek (závěsná křesla a sedací pytle pro děti i dospělé) Redesign stránek výrobce a prodejce originálního sedacího nábytku SakyPaky, který vyrábí sedací pytle pro děti i dospělé a závěsná houpací křesla.

 

Sekce