Dubánci II

Protože se minulý víkend dětem výroba dubánků moc líbila, nasbírali jsme si na procházce do lesa další materiál (ořechy, kaštany, super velké žaludy) a hned následující neděli jsme si to zopakovali.

Dubánci

Podzim už je pomalu tady, na zahradu nám spadl první pytel listí, dalších 20 jich je ještě ve větvích. S listím padají i žaludy a tak jsem o víkendu s dětmi vytáhl tavnou pistoli a poslepoval pár dubánků. A protože na facebooku, kam jsem nahrál jednu fotku z mobilu. měl dubánek velký úspěch, tak zde uvádím další kousky.

Křest nového kola

Konečně jsem se dokopal a koupil si nové kolo. Doteď jsem jezdil na 12 let starém trekingovém kolu Author REFLEX. Bylo (a stále je) to dobré kolo, najel jsem na něm pár desítek tisíc kilometrů. Jenže tenkráte když jsem ho kupoval, tak jsem pořádně nevěděl, co chci jezdit – jestli asfalt nebo terén, tak jsem zvolil kompromis.

Jarní projížďka bahnem

Dneska jsem se byl s kolem projet po své oblíbené letní teréní trati (Klánovice – Úvaly – Sv. Donát – Škvorec – Škvorecký potok – Doubek – Hradešín – Sv. Donát – Úvaly – Klánovice). Bohužel jsem nějak podcenil stav pěšinek a tak z toho byla jízda bahnem.

Podzimní fotky 2012

Jak je rok dlouhý, tak nenafotím skoro nic, a už vůbec nic nedám sem na svůj fotoblog. Ale pak příjde podzim a mě ty barvy prostě vyženou do lesa. Tomu se prostě nedá odolat. Letos jsem něco nafotil i na svých cyklovýletech.

Podzimní fotky 2011

Po dloooooooouhé době zase přidávám něco na svůj fotoblog. Donutil mě k tomu krásně vybarvený podzim (tomu prostě neodolám). Takže jsem několikrát s dětmi vyrazil do blízkého Klánovického lesa s foťákem a něco málo nafotil. Pro některé snímky jsem nemusel chodit daleko – velké duby máme i na zahradě.

Malý spáč

Po delší době malý přídavek do mého fotoblogu. Hodila by se k němu písnička Špim, špim od skupiny Kašpárek v rohlíku (nějak ji poslední dobou nemůžu dostat z hlavy):

Špim.
A potože nemužu ušnout, pošítám ovešky.
BÉÉ.. Jedna ovešká..
BÉÉ.. Dvě ovešký..
BÉÉÉ.. Či ovešky, špim.

PF 2009

A je tu konec dalšího roku! Přeji všem čtenářům, známým i všem ostatním klidné, pohodové a hlavně vysmáté Vánoce.

Sychravý podzim nastupuje...

Zima už se blíží, listy už nejsou tak barvné a hlavně jich na stromech už moc není. Nastupují sychravé zamračené a deštivé dny, proti kterým se nejlépe bojuje horkým svařákem.

Podzim už je zase tady

Ani jsem se nenadál a už je tu zase podzim a čas na focení kýčovitých barevných lístků na zmalovaných stromech. No nic, jde se na to, dokud je to listí ještě na stromech. I když zrovna na tomto snímku je vidět, že jsem přišel pozdě.

 

Sekce