Odkazy

Níže uvedený seznam stránek rozhodně nevznikl za účelem výměný odkazů. Jsou to weby a články, které mě zaujaly svým obsahem a zde jsem si je uložil abych je mohl v budoucnu snáze najít.

   Kamarádi, kamarádky, známí a příbuzní
   Tvorba webu, webové technologie, skriptování...
      JavaScript
         jQuery
      PHP
      WebDesign
      Webové prohlížeče
         Chyby CSS a jejich řešení
         Statistiky používání jednotlivých prohlížečů
         Užitečné rozšíření prohlížečů
      Tvorba stránek - návody, nástroje
      Blogy o webdesignu a spol
      VBScript
      Inspirační weby
      SEO
         Seznamy katalogů a vyhledávačů
      Flash
      Zajímavé články
      Fonty
      CMS systémy
      Barvy
      Přístupnost
      Testy, kvízy a jiné hovadinky
      Reklamní systémy
      Design
      Počítadla, log analyzéry
      Grafika, elementy
   Aplikace, programy
      Programovací nástroje
      Různé
   Každodenní čtivo (zprávy, blogy)
      Zprávy ze světa IT
      Oddechové čtivo
   Fotografie
      Prodejny
         Bazary
      Digi sběrny
      Fotobanky
         Placené fotobanky
         Fotobanky zdarma
      Fotoblogy
      Postupy
   Grafika
      Photoshop
      Illustrator
   Sport
      Kolo
   Warez?
   Zábavné weby
      Hry
   Počasí
   Práce, zaměstnání
   Školení a kurzy
   Bydlení
   Hobby - kutilství
   Sociální sítě
   Literatura
      Kindle
   Různé
Kamarádi, kamarádky, známí a příbuzní
No prostě přátelé a ostatní lidičky, se kterými se znám a kteří mají své vlastní webové stránky

Cesta kolem světa - Moje spolužačka Lucka W. ze základky se vydala se svým novomanželem na cestu kolem světa. Jejich putování můžete sledovat na jejich weblogu, který často doplňují o povídání i fotografie.

Eviška a Jarda a jejich výlet do Chile a okolí - Právě vyrazili a doufám, že na těchto stránkách budou trochu aktualizovat co se s nimi děje.

Jardův WEB - stránky mého bratrance z Orlové

Jonnys - Můj bratr a jeho stránky na naší doméně vaclavek.com

Kubis - Další kamarád z ekonomky

OptYmista - Další tvor z rodu homo matfyzákus a bývalý webmajstr kolejního webu. V současné době maká v Centru a občas ho potkám ve vlaku na Moravu.

Palič - Další bývalý spolubydlící, skialpinista, fotograf, cestovatel a věčný student

rk - Několikaletý spolužák, spolupracovník, spolubydlící, spolukarbaník, ...

Tvorba webu, webové technologie, skriptování...
Odkazy z oblasti tvorby webu, webdesignu, skriptování

Google Help Central - Přehled všech operátorů vyhledávače google

Interval.cz - Deník o tvorbě webu, návody, tipy, triky, recenze

Měření dostupnosti webhostingů - Služba, která monitoruje dostupnost českých a slovenských hostingů (hostingy lze porovnávat, filtrovat na české / slovenské, placené i free). Navíc obsahuje i detailní informace o výpadcích.

Navod na instalaci IIS - a na instalaci dalsich webserveru a prislusenstvi

SiteLab - Zajímavé a poučné stránky firmy, jež zlepší efektivnost vašeho webu. Hodně dobrý je také online nástroj "EgoMetr" - podívá se na Vaše stránky a zjistí, jak působí na Vaše zákazníky. Posoudí, zda myslíte více na ně, nebo na sebe. Pomocí EgoMetru zjistíte, kde můžete snadno a rychle udělat změny, které zvýší efektivnost Vašeho webu.

The Motive Web Design Glossary - Slovník pojmů webdesignu

JavaScript

AJAX Libraries API - API k oblíbeným javascriptovým knihovnám od Googlu

Dagblog - Poznáváme DOM - Pěkný seriál o DOM (Document Object Model)

HotScripts - Spousta hotových skriptů pro webové stránky

Hoverbox Image Gallery - Galerie obrázků s hover efektem - pokud na obrázek najedete myší, zvětší se.

Image Cross Fader Redux - Skript pro prolínání několika obrázků - použitelné i bez JavaScriptu, využívá ve stylech stupně průhlednosti (opacity)

JavaScript Library - Knihovna zajímavých skriptů

Javascript beautifier - Online zpřehledňovač (nástroj na přeformátování) javascriptového kódu - hodí se pokud máte zoptimalizovanou verzi skriptu (bez indentace, mezer, odřádkování) a potřebujete se v něm alespoň trochu vyznat.

PersistJS - JavaScriptová knihovna pro ukládání (perzistentí) dat na straně klienta - pomocí různých prostředků (úložišťe HTML5, Google Gears, Flash).

Quick reference - Opravdu velmi stručná reference, ale na druhou stranu obsahuje přehled podporovaných vlastností v různých prohlížečích

Standardista Table Sorting - Skript pro třídění obsahu tabulky JavaScriptem - stačí vložit 3 javascriptové soubory a přiřadit příslušné tabulce příslušný název třídy.

The perfect FAQ page - FAQ stránka řízená JavaScriptem pomocí definičního seznamu - po kliknutí myší na pojem (otázku) se rozbalují a sbalují jednotlivé definice (odpovědi)

TinyMCE - Javascript HTML WYSIWYG editor - Opensource GPL javascriptový WYSIWYG editor HTML, který si můžete vložit do vlastních stránek (idealně například do administrátorské části) a umožnit tak snadnou editaci HTML.

Unobtrusive Javascript - Výborný článek o tom, jak by se měl JavaScript používat, jak předělat své ošklivé (a nepřístupné) skripty na moderní a funkční, které jsou založeny na DOM.

Using javascript instead of target to open new windows

Volání JavaScriptu z Flashe - Článek o tom, jak zavolat javascriptovou funkci z flashe.

jsTrace - jsTrace je šikovný skript, který umožňuje při ladění JavaScriptu využívat obdobu funkci trace, která se využívá při ladění ActionScriptu ve Flashi

jQuery
Všeliké rozličné články o systému jQuery a hlavně ty nejlepší pluginy pro tento javascriptový framework.

Anything Slider - Perfektní skrolovátko v JQuery, whodné pro prezentaci portfolia, produktů, fotek...

JSFiddle - Hrací hřiště pro javascript a frameworky (zejména jQuery, Mootools, Prototype, YUI, ...). Pracovní plocha obsahuje tři editační okna - pro HTML, CSS a Javascript a v posledním čtvrtém se zobrazuje výsledek vašeho hraní.

Nejlepší jQuery lightboxy - Článek s přehledem lightboxů založených na knihovně jQuery.

jPlayer - jQuery audio player plugin pro vaše stránky - lze snadno nastylovat, obsahuje i čistě textovou verzi a vypadá dobře.

jQuery Message Queuing - Objekt pro řazení operací do fronty - výborně se hodí pro programování serial AJAXu.

jQuery News Ticker - Docela pěkný a jednoduchý news ticker pro jQuery. Právě jsem ho použil na jednom webu.

jQuery Timelinr - Skvělý skriptík na prezentaci časové osy pomocí jQuery - návod, ukázky, zdrojáky.

jQuery bookmarklet generator - Výborný nástroj pro líné kodéry, aneb jak v bookrmarkletech a faveletech použít knihovnu jQuery.

PHP

MySQL (4.1 a vyšší) a čeština minifaq - Malé FAQ o používání různých kódování a rozcházení česštiny v MySQL

WebDesign

123 kroků ke špatnému webu: Jak prodělávat na Internetu - Aneb internetová knížka od Pixyho na pokračování o tom, jak udělat co nejméně použitelné webové stránky

Dobrý Web - Projekt Dobrý web je profesionální poradenské centrum v oblasti tvorby webových stránek, správy jejich obsahu, internetového marketingu, optimalizace pro vyhledávače či informační architektury.

The css-discuss Wiki - Informace o CSS z praxe, výhody a nevýhody různých postupů, tipy, triky, CSS layouty, hacky a monoho dalšího

Webové prohlížeče
Odkazy věnující se jejich problematice, jejich výrobce určitě najdete sami

Browser archive - Archív snad všech verzí všech prohlížečů, které kdy existovaly. Možná tam úplně všechny nejsou, ale rozhodně je jich tam požehnaně. Pokud tedy potřebujete otestovat své stránky ve starších prohlížečích, tady je určitě najdete.

Browsershots - Test your web design in different browsers. Otestujte si jak vypadají vaše stránky v jiných prohlížečích: Linux (Epiphany 1.4, Firefox 1.0, Firefox 1.5, Galeon 1.3, Konqueror 3.4, Konqueror 3.5, Mozilla 1.7, Opera 8.5), Mac (Safari 2.0), Windows (Firefox 1.5, MSIE 6.0, MSIE 7.0), Terminal (Links 1.0, Lynx 2.8, W3M 0.5), Mobile (EudoraWeb 2.1, NetFront 3.3, WebToGo 4.2)

IETester - Balík několika verzí Internet Exploreru (IE8 beta 1, IE7 IE 6 a IE5.5) pro Visty i XP k testování webových stránek.

Jak nastavit výchozí webový prohlížeč - Pokud vám nepomáhá nastavení výchozího prohlížeče v prohlížeči, pak zaručeně pomůže tento postup.

Multiple MSIE - Článek na serveru Skyzyx popisuje, jak jednoduše provozovat MSIE v různých verzích, ale na jednom systému! Naprosto skvělé a jednoduché - stačí si stáhnout jendotlivé archívy

Online Lynx Viewer - Textový online prohlížeč, ve kterém vývojáři webových stránek můžou zjistit, jak jejich web vidí uživatel textového prohlížeče Lynx.

Tvorba náhledů - Online služba, která vám ukáže jak vypadají vámi zadané stránky v různých prohlížečích: Internet Explorer 5.0, 5.5 SP2, Mozilla 1.4, Firefox 1.0, Opera 6.0, 8.0.1, Lynx 2.8.4 (zatím nepodporuje češtinu), Links 0.9.8

iCapture - Pokud chcete vědět, jak vypadají vaše stránky na systému MAC, konkrétně v prohlížeči Safari 1.1, stačí navštívit tento web a zadat adresu příslušné stránky.

ieCapture - Online nástroj pro zobrazení vzhledu stránek v prohlížečích Internet Explorer 6.0, 5.5, 5.01, Mozilla Firefox 0.8 a Opera 7.23

Chyby CSS a jejich řešení

CSS chyby a nekonzistence ve Firefoxu 3.x - Přehled chybného interpretování CSS u Firefoxu (bohužel bez nástinu řešení)

Explorer Exposed! - Chyby v Internet Exploreru

IE Brouci (Chyby / Bugy IE) - IE-Brouci jsou určeni převážně začínajícím a mírně pokročilým kodérům (X)HTML a CSS, kteří jsou často zaskočeni atypickým chováním Internet Exploreru (např. Peekaboo, Box Model).

Implementační chyby v prohlížečích - Výborný seriál o implementačních chybách v prohlížečích a jejich řešení - špatný výpočet šířky v MSIE, double margin a peekaboo bug, plovoucí prvky a obtékající text

Mizející okraj (rámeček) u značky LI - Vysvětlení proč občas v Mozile mizí každý druhý okraj. Vyskytuje se zejména u svislé navigace tvořené výčtem.

Open Source Oopsies - Chyby v Mozille, Firefoxu, Gecku...

Opera Omnibus - Chyby v Opeře

Problém širokých tlačítek v IE - Návod na opravu špatného vykreslování (nekvalitní grafika, velký padding / šířka tlačítek, pokud obsahovaly delší popisku) tlačítek v MSIE.

Statistiky používání jednotlivých prohlížečů

Browser Statistics - Každodenní statistiky používaných prohlížečů

Browser statistics - Statistiky za každý měsíc na serveru w3schools

Podíly vyhledávačů v referech

SiteTrafficStats - Snad jediné statistiky ohledně podpory cookies, co jsem našel.

Toplist statistika - Globální statistika Toplistu

Užitečné rozšíření prohlížečů
Různé rozšíření (lišty, pluginy, bookmarklety) prohlížečů, které se vám můžou hodit zejména při ladění webových stránek

FireBug - Rozšíření pro Firefox/Flock - pomáhá při ladění JavaScriptu, DHTML a Ajaxu - kombinace Javascriptové konzole a command line interpretra JavaScriptu.

HTML Validator pro Mozillu a Firefox - Validátor, který bude zabudován přímo ve vašem prohlížeči a ve stavovém řádku ukazuje validnost zobrazované webové stránky - po kliknutí na tuto ikonku ve stavovém řádku se zobrazí zdrojový kód stránky se seznamem chyb (varování).

Internet Explorer 5 Web Developer Accessories - Slouží pro zobrazováni stromu objektů na stránce a hlavně pro zobrazování kódu HTML, který odpovídá označenému výběru stránky.

Internet Explorer Developer Toolbar - Tento toolbar umí zobrazovat strom DOM, označovat jednotlivé objekty na stránce a zobrazovat k nim veškeré styly, zobrazovat velikosti (rozměr i datovou velikost) a alty obrázků a mnoho dalšího

Web Accessibility toolbar - Lišta pro IE určená zejména pro ladění přístupnosti webových stránek (ale obsahuje i další zajímavé funkce)

Web Developer Extension - Rozšíření pro Firefox/Flock/Mozillu určené pro webdesignéry (vyznačování elementů, úpravy CSS a DOM naživo, zobrazování a vyznačování dalších informací)

Tvorba stránek - návody, nástroje

15 Essential Checks Before Launching Your Website - 15 věcí, které byste měli zkontrolovat a doladit, než vypustíte váš nový web na internet.

24 ways - Adventní kalendář pro webdesignéry - 24 zajímavých tipů, které upotřebíte při tvorbě webu (vysvětlení jednotky em, ajax prototyp, vylepšování přístupnosti pomocí DOM skriptování, CSS layout, a mnohé další čekají na odkrytí).

53 CSS techniques you couldnt live without - Ty nejdůležitější CSS techniky, které budete při tvorbě stránek potřebovat - záložková navigace, zaoblené rohy, stíny za obrázky, průsvitnost, CSS obrázková mapa, CSS preloader, přepínač stylů, stylování formulářů, tabulek, tiskové styly, vertikální a horizontální vystředění, a další

Aspin - ASP resource index - tisíce skriptů, aplikací, tutoriálů (některé za paníze, ale spousta z nich je zdarma), vše možné o Active Server Pages

CSS PLaY - Výborná a bohatá knihovna CSS kódů (menu, layouty, boxy, specialitky, prohlížeče). Pokud nevíte jak něco v CSS udělat, najdete to nejspíše právě tady

CSS Validator - Kontroluje obecnou syntaktickou správnost CSS souboru, validitu podle specifikace CSS1 a dokonce upozorní na problémové deklarace v prohlížečích Internet Explorer 6, 5+ a Opera 6.

CSS knihovna - Výborná knihovna CSS kódů pro vaše stránky - přehledně rozdělené a s odkazy na zdroje! Pár ukázkek: horizontální i vertikální rozbalovací menu bez JavaScriptu, pozicování, layouty, finty, fotogalerie...

Czechhosting.net - web přinášející podrobné údaje o webhostingových programech nabízených předními českými poskytovateli hostingu (webhosting, freehosting, freemail).

Fleck - Web 2.0 nástroj, který umožňuje okomentovat stránky přímo na Internetu - tedy můžete online přidávat poznámky na jakoukoliv část stránky.

Free HTTP Debugger v2.2 - Jedna z mála free aplikací pro monitorování HTTP komunikace - tedy Free HTTP Viewer. Po spuštění si zvolíte, kterou z běžících aplikací chcete monitorovat a pak již jen v přehledu prohlížíte její HTTP požadavky a odpovědi, které dostává.

Golden Ratio Calculator - Nástroj pro výpočet "zlaté šířky" dvou sloupců v layoutu (založené na zlatém řezu)

HTML Entity Character Lookup - Potřebujete nějakou HTML entitu? Napište do políčka nějaký podobný znak a aplikace vám nabídne všechny vizuálně podobné znaky včetně zápisu jejich HTML entit.

Hodnocení webu - Stránky nabízí bezplatné ohodnocení Vašich www stránek širokou veřejností. Hodnocení se skládá ze dvou částí : ohodnocení známkami (obsah, design, přehlednost a rychlost načítání) a vlastní textové hodnocení.

Interforum Interval.cz - Diskusní fórum pro internetový časopis Interval - zaměřeno na webdesign a webove technologie.

Jak na RSS u webů bez RSS? - Článek o tom, jak vytvořit RSS zdroj na cizím webu, který RSS nepodporuje.

Jak vždy zobrazovat boční scrollbar v prohlížečích - Když se ve Firefoxu vejde obsah stránky do okna, nezobrazí boční posuvník (scrollbar), pokud se ale následující stránka nevejde, posuvník zobrazí. To způsobuje (zejména u vystředěných webů) skákání, když se přechází ze stránky na stránku. Uvedený CSS trik ukazuje, kterak vždy zobrazovat boční scrollbar v prohlížečích.

Kešovací návod - Tutorial o cachování webových stránek - jedná se o překlad textu Caching Tutorial for Web Authors and Webmasters.

Later - Výborný nástroj plánování a publikování na sociálních sítích - umí nahrávat na Facebook, Twitter, Instagram a Pinterest, ve free verzi zdarma lze zveřejnit až 30 příspěvků měsíčně, při použití tohoto odkazu při registraci dostanete dalších 10 navíc.

Lorem Ipsum - Generátor latinského textu Lorem Ipsum pro vyplnění obsahu navrhovaných stránek

MMcz - Web o programech firmy Macromedia (Flash, Dreamweaver, Freehand, FIreworks ...)

MySQL manuál v češtině

Ohákování - Aplikace sloužící k přidání háčků a čárek do českého textu bez diakritiky

Online Unicode Character Map - Přehledné tabulky speciálních znaků včetně jejich HTML entit.

Pay with a tweet - Služba, kterou můžete využít, když chcete něco prodávat za zmínku na Twitteru.

Pdfcrowd - Služba, která nabízí skripty a své API pro snadnou konverzi HTML do PDF. Zajímavá je možnost přidat na web jednoduchý odkaz, který po vložení do libovolné stránky umožňuje stažení její PDF verze.

Poměr datové a celkové velikosti stránky - Nástroj pro zjištění poměru datové velikosti obsahu a celkové velikosti stránky

Použitelné a přístupné webové formuláře - Webík popisující, jak by měly formuláře na stránkách vypadat - z hlediska použitelnosti, přístupnosti, obsahuje i několik konkrétních ukázek.

Proč se nezobrazují inzeráty AdWords - Článek Marka Prokopa popisující možné problémy se systémem AdWords a jejich řešení

QuirksMode - Web popisující problémy s kompatibilitou prohlížečů, CSS, HTML a JavaScriptu

RegExr - Jednoduchý nástroj pro psaní a testování regulárních výrazů.

Skyzyx - Spousta odkazů na zajímavé články o webdesignu, ukázky, vlastní výborné Javascripty (detekce flashe, rollowers a další)

Sémantika - pravý význam HTML značek - Web zaměřený na popis sémantiky HTML značek - doporučuji prolistovat až nebudete vědět, jakou značku použít pro ukázky zdrojových kódů, citace, zvýraznění...

The Definitive Guide to Using Negative Margins - Článek popisující fungování záporného marginu ve stylech. Obsahuje několik zajímavých ukázek a hlavně řešení s jejich možnými problémy.

The Lightbox Clones Matrix - Srovnání různých lightboxů a galerií (skriptů pro zobrazování obrázků na webu)

Tile machine - Nástroj pro tvorbu vzorovaných výplní včetně jejich galerie

Tutorialized.com - Kvanta a kvanta tutoriálů, ponejvíce pro Flash a Photoshop, ale nechybí ani Illustrator, Gimp, Fireworks, Paint Shop Pro, CDS Max, Auto CAD, Brycew 3D, Maya, Cinema 4D... a také pro tvorbu webu (ASP, ASP.NET, ColdFusion, CSS, Dreamweaver, HTML, Java, PHP, JavaScript, ...) a další - Excel, PowerPoint, Word, databáze, Linux, Windows, programovací jazyky, ...

UBB Code - přehled syntaxe - Přehled syntaxe UBB kódu, který se často používá u formulářů pro vložení komentáře a nebo na diskuzních fórech.

URL info - Mnoho nástrojů pro získání informací o vámi zadané doméně/stránce

Unicode (UTF-8) to HTML entity online converter - Nástroj, který převede znaky s diakritikou, azbuku, čínské či japonské znaky na HTML entity.

Validátor XHTML kódu - Bezplatná služba, která kontroluje validitu webových stránek podle standardů W3C. Využívá oficiální validátor, vrací proto stejné výsledky, ale komunikuje s vámi v češtině. Zároveň se snaží opravit některé chyby oficiálního validátoru.

Velikosti obrázků pro soc. sítě - Kompletní přehled požadovaných rozměrů pro záhlaví a profily na jednotlivých sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google+)

Vše o CSS - Velmi bohatý rozcestník obsahující odkazy na články, zdroje, galerie a návody - vše o kaskádových stylech.

Walidator.com - Spousta online validátorů: XHTML, CSS, RSS, Link checker, wayback machine (historie stránky) a další nástroje.

Web Page Analyzer - Volně dostupný on-line nástroj, který mj. určí velikost stránky, objekty na ní umístěné a délky stahování.

Web Power Tools - Užitečné nástroje, které by se vám mohly hodit při tvorbě stránek

Web form design guidelines - Studie o tom, jak navrhovat uživatelsky co nejpřívětivější webové formuláře. Studie je založena na eye trackingu a nabízí mnoho dobrých doporučení.

Website optimalization - kniha - Obsah, obrázky a veškeré zdrojové kódy a hlavně odkazy! této výborné knihy o optimalizaci webových stránek

XSLT reference - Výborná reference jazyka XSLT (Extensible Stylesheet Language Transformations), obsahuje hodně příkladů a dokonce i pár JavaScriptových aplikací.

XSLT v příkladech - Online učebnice XML guru Jiřího Koska v češtině s mnoha praktickými příklady.

devSnippets - Stránky plné dobrých návodů a tipů a triků pro design, CSS, JavaScript webových stránek. Jedná se zejména o malé útržky kódu (snippets), které lze sandno zakomponovat do stránek.

down for everyone or just me? - Jednoduchá služba, která zjistí, zda zadaný web nefunguje globálně, nebo zda je problém jen u vás.

phpMinAdmin - Jednoduchý webový správce MySQL databáze, jehož hlavní přednost spočívá v tom, že je tvořen jediným souborem. Vyvíjí jej Jakub Vrána

Úpravy kódu Directo Global - Článek o tom, jak upravit kód reklamního systému Directo Global tak, aby se reklamy načítaly rychleji, nemusel obsahovat odkaz na reklamní server a další.

Blogy o webdesignu a spol

ASblog - Blog o ActionScriptu a Flashi

Dagblog - blog nejen pro kodery (hlavně o JavaScriptu)

Design Newz - Ty nejlepší ručně vybírané zahraniční články o webdesignu, webu, grafice, javascriptu...

Google Weblog

Kryl blog - Zajímavé příspěvky o WWW, CSS, PHP, DB, ...aneb zápisky kolegy optYmisty, zejména upoutávky na články, na které narazil na webu, jen pro jeho osobní potřebu :).

Nitroblog - Experimentální, ale zatím zajímavý blog

Oříšek weblog o internetu - Obsah weblogu (blogu): internet, webdesign, praktická i teoretická tvorba www stránek a webu, domény, webhosting, reklama na internetu, webové technologie, XML, XHTML, HTML, CSS, PHP a MySQL, JavaScript, SEO, RSS, aktuality a novinky o internetu, zajímavosti a zajímavé odkazy.

Pavlův zápisník - Blog nejen o webu

Pixy: Web & CSS blog - Pixyho weblog o CSS a webdesignu

Seky - o webu, horách a jiných věcech

Sova v síti - Asi největší, nejlepší a nejčastěji aktualizovaný weblog pro webmastery a webdesignéry

WebFeeder - WebFeeder je slovenský RSS agregátor, který sbírá zprávy z oblasti tvorby webových stránek z Čech, Slovenska i zahraničí - je to taková obdoba serveru weblogy.cz, ale má o dost více zdrojů.

Webdesign @ pooh.cz - WEBDESIGN @ POOH.CZ se věnuje tomu jak navrhovat weby, jak je používat, kde je co zajímavého, kde je co otřesného, co jsme objevili odstrašujícího. Nevynechává ale ani internetovou reklamu a marketing či velmi módní SEO (Search Engine Optimisation).

Weblogy.cz - České weblogy pro internetové profesionály - aktualizovaný seznam článků o tvorbě webu, které vychází na českých weblozích. Perfektní je rozdělení do jednotlivých kategorií a možnost jejich procházení.

Yuhůův weblog o webu

Zápisky.info - Obsahuje zejména zajímavé odkazy

conBlog

design portal - Server, který by se měl věnovat hlavně čekému designu a také lidem kolem něj.

machal blogger - Kodeřina je hrozná dřina

maciweb.net - Blog o tvorbě webu

VBScript
Momentálně (14. listopadu 2003) se potřebuji naučit ASP a k tomu je zapotřebí VBScript, tak sem přihodím pár odkazů, na které jsem přišel

I Love You ve VBScriptu - A hlavně vysvětlení částí jeho kódu

Učebnice VBScriptu - Krátká stručná a přehledná učebnice základů VBScriptu

Inspirační weby

A Creative Central of Vaclav Vencura - Perfektní tvorba - grafika, design, loga, plakáty, flash, ...

Andrej Borský - Hodně pěkné grafické návrhy...paráda

Best Flash Animation Site - Nejlepší flashové weby... no nevím nevím :)

Best-Templates.com - Nejen flashové šablony (templates) - velmi dobre pro inspiraci (ale to je asi tak vše :))

CSS Beauty - CSS Design Showcase

CSS Design.se - Další galerie dobrých webů

CSS Drive - Categorized CSS gallery and examples - konečně jedna CSS galerie, kde jsou všechny designy rozděleny do několika sekcí - jednak podle layoutu (dvou, třísloupcové) a jednak taky podle zaměření webu (obchod, závaba, organizace, osobní, technologie, webdesign firmy)

CSS Mania - Další galerie vizuálně přitažlivých stránek s velkým množstvím rozličných kategorií.

CSS Table Gallery - Galerie různě nastylovaných tabulek - a každý může přihodit svůj design.

CSS Zen Gardern Shot - Náhledy stránek ze známé galerie css zen garden - ideální pro rychlé prohlížení a hledání té správné inspirace.

CSS Zen Sentiero - CSS galerie ve stylu CSS ZEN Garden

CSS galerie - Seznam (zatím docela udržovaný) celkem 50 webových galerií, které obsahují ty designově nejpovedenější webové stránky.

CSS mix - Nová galerie stránek s poutavým designem. Obsahuje tyto kategorie: Blogy, Hvězdná pěchota, Komerční stránky, Portfolia, Veřejná správa.

CSS valut - Nová galerie inspirativních designérských prací a informačních zdrojů, jejichž společným jmenovatelem jsou kaskádové styly. Autorem projektu je Paul Scrivens, vydavatel weblogu White Space.

Camaleon CSS - Něco jako CSS Zen Garden

Command Shift3 - Další galerie pěkných webů hodnocení je založené na srovnávání dvojic webů. Pěkné je vyhledávání designů podle různých tagů.

Cool homepages

DesignByFire

DesignShack

Designspiration - Obrovská zásobárna inspirace pro grafiky - kvalitní vyhledávání podle klíčových slov, ale také podle barvy.

Elements of Design - Galerie různě nastylovaných elementů webových stránek: formuláře, výpis komentářů, kalendáře, výpisy kódu, ikony, tabulky, ankety, citace, vyhledávací formuláře, záhlaví, a další

Galerie komentářů - Galerie stylování komentářů na blogu.

Galerie navigace - Glerie stylování hlavní navigace.

Galerie titulků - Galerie stylování titulků článků

Moderní web - Moderní web je pokladnicí nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek. Prezentuje technicky vytříbené a graficky zajímavé weby a slouží jako zdroj inspirace a poučení pro ostatní webdesignéry.

Newstoday - Need inspiration? You are on the right place!

Pattern Tap - Katalog ukázek designu elementů na webových stránkách: navigace, breadcrumb, 404 stránky, formuláře pro kontakt, pro komentování, hlavičky, patičky, portfolia, záložky, tabulky, výčty, tagy, fotogalerie...

ReUSEIT - Soutěž ReUSEIT na nový design webu Jacoba Nielsena UseIt.com

ScreenSpire

Stlegala Gallery - Další CSS galerie

Stylegala - Stylegala aims to promote, discuss and inspire the web audience in the areas of design, CSS and web standards - combined.

Swedezine

The man in blue

Unmached style - Další CSS galerie

W3 Compliant Sites: Sites designed to comply with W3C Web Site Standards - Galerie zdařilých webů, které splňují požadavky W3C.

Web Creme - Web Design Inspiration - další galerie inspirativních designů webových stránek

Web Standards Awards - Další galerie webů dodržujících standardy W3C

Webportio - Graphical resource of Adobe Fireworks (aneb různé grafické elementy, které můžete použít v Adobe Fireworks)

Wow Factor

isolate.cz - Isolate.cz brings you a selection of the best well-designed personal, experimental and corporate sites from the Eastern Europe.

wellvetted - Výběr několika desítek nejlépe hodnocených serverů podle známých designérských magazínů

SEO
Aneb optimalizace pro vyhledávače

Analyzujeme klíčová slova

Facebook Like and Share - Jednoduchý nástroj na vylistování všech stránek z vašeho webu, které se líbí uživatelům facebooku.

Faktory ovlivňující hodnocení stránek Googlem - Český překlad článku "Google Search Engine Ranking Factors V2" shrnuje "kolektivní vědění" třiceti sedmi vůdčích osobností v oblasti přirozené optimalizace pro vyhledávače. Společně hodnotili různé faktory, o nichž se věří, že ovlivňují algoritmus Google pro hodnocení stránek (tedy metodu, podle které se výsledky vyhledávání řadí).

Faktory ovlivňující hodnocení vyhledávačů - Překlad anglického textu Search Engine Ranking Factors ze SEOmoz. Přínosem článku je zejména bodové ohodnocení jednotlivých optimalizací, takže snadno poznáte, které optimalizace jsou nejdůležitější a které už spíše kosmetické. Stručně z obsahu: Nejdůležitější faktory, On-page faktory, Faktory ovlivňující hodnocení všech dokumentů na webu, Faktory ovlivňující hodnotu odkazu, URL, hostingové, technické a faktory na straně serveru, Škodlivé hodnotící faktory.

Future Google PageRank - Online nástroj, který vám zobrazí pagerank Vaší stránky na různých datacentrech Googlu.

Google Ranking Factors - SEO Checklist - Tabulka popisující snad všechny ON-PAGE a OFF-PAGE faktory stránky, které mohou ovlivnit hodnocení vaší stránky v Googlu.

ISEDB.com - Internet Search Engine Database - ISEDB.com provides a guide to search engines and directories along with search engine submission, list of top and major Internet search engines, Internet search engines articles, and search engine news.

Keyword density & Prominence - online analyzátor hustoty a rozmístění klíčových slov ve webové stránce, který podrobností výstupní zprávy a možnostmi nastavení může soutěžit i s některými profesionálními programy, jejichž cena se obvykle pohybuje od 100 dolarů výše.

McAnerin Networks Inc. - Zajímavé povídání o SEO, různé nástroje

Mike's Marketing Tools - Marketingové nástroje (příspěvky na téma SEO, Link Popularity Checker, AdWords Wrapper, Keywords, ...)

PageRank, S-Rank, Alexa, Compete, Jyxorank Checker - Vše na jedné stránce - stačí zadat URL webu a během pár sekund zjistíte jeho ranky.

Radim Smička: Optimalizace pro vyhledávače - SEO - Online kniha o SEO v češtině, ke stáhnutí v PDF podobě (oproti papírovému vydání, je mírně aktualizovaná)

SEO FAQ Marka Prokopa

SEO-SEM.cz weblog - Každodenní zprávy ze světa SEO a SEM (místy docela vtipné, jindy vážné)

SKLERO-SEO - Blog o SEO, Googlu a podobně - SEO zajímavosti z celého internetu, které bych nerad zapomněl - méně známé postřehy z různých fór a blogů

Search Engine Optimisation Toolkit - Here you will find a set of tools which will help you improve your site's ranking in the search engines: Directory Visibility Checker, HTTP Viewer, Index Visibility Checker, Keyword Density Analyser, Link Popularity Checker, Regional Proxy, Search Engine Position Checker, Search Engine Relationships and Spider's Eye View.

Search Engine Optimization Information - Google PageRank Report, Ranking Report, Link Popularity Report

Search Engine Tools Network - bezplatné online nástroje usnadňující optimalizaci pro vyhledávače (SEO)

Webjectives Keyword Density Analyzer Version 2.0 - Use this keyword density analyzer to analyze the keyword density of keywords on your web site pages or measure the keyword density of your competition to determine the optimum keyword density for your keywords.

Zjišťování pozic ve vyhledávačích - Nástroje pro zjišťování pozice stránky ve vyhledávačích (včetně českých vyhledávačů - Seznamu a Jyxa)

highrankings.com - Helping sites to be the best they can be - a lot of articles about SEO

robotstxt.org - Stránky o robotech vyhledávacích strojů na internetu. Mimo jiné popisuje Robots Exclusion Standard

Seznamy katalogů a vyhledávačů
Stránky obsahující seznamy katalogů a vyhledávačů v České Republice, ale i v zahraničí

All world search engines on the Internet - Přehled vyhledávačů a katalogů setříděný dle oblastí, zemí a oborů

Katalogy odkazů - V tomto přehledu katalogů odkazů (katalogových vyhledávačů), rozcetníků, linkovníků, odkazovníků, archívů odkazů a jim podobných stránek najdete všechna možná místa na internetu, kam lze registrovat stránky. V převážné většině se bude jednat o české katalogy. Budu sem pravděpodobně zařazovat i slovenské katalogy, kam lze registrovat české stránky. U každého katalogu v seznamu je mimo jiné uveden i JyxoRank, pomocí něhož lze zhruba odhadnou důležitost tohoto katalogu na českém internetu.

Mapa českých vyhledávačů

Search Engine ColossusPřehled - světových vyhledávačů dle zemí a kategorií

Vyhledávače a katalogy - Seznam českých vyhledávačů a katalogů

Vyhledávače zboží a katalogy e-shopů - Přehled vyhledávačů zboží, do kterých lze importovat produkty internetového obchodu + seznam katalogů e-shopů.

České a slovenské katalogy s užitkem pro SEO - Přehled aktivních českých a slovenských katalogů, které mají užitek pro SEO, srovnaných dle jejich PageRanku (3 a více).

České a slovenské vyhledávače - Další přehled českých katalogů a vyhledávačů

České katalogy - Přehled českých katalogů, aneb kam zařadit svou stránku na webu

Flash
Zajímavé stránky o flashi, ale také odkazy na dobré flashové filmy, intra, animace ci aplikace

Adobe Flex - co je a co není - Velmi dobrý článek vysvětlující co to vlastně ten Adobe Flex a Adobe AIR je a jak funguje.

Flash / JavaScript Integration Kit - Knihovna pro zjedodušení komunikace mezi flashem a javascriptem - umožňuje volat javascriptové funkce z flashe a actionscriptové funkce z javascriptu.

Flash a Z-order - Při používání flashe na stránkách se stává, že veškeré dynamické objekty (typicky DHTML menu, comboboxy, ...) se vykreslují POD flashem (flash je prohlížečem vždy vykreslován v nejvyšší vrstvě). V tomto článku naleznete řešení v podobě parametru WMODE.

Flashforward Film Festival Finalists - Finalisté soutěže o nejlepší flashový komiks, reklamu, hru, aplikaci, video, atd. Nejlepší mi připadl videoklip Creep

SWF Tools - Různé free nástroje pro práci s flashovým formátem SWF. Nejzajímavější jsou konverzní programy PDF2SWF, JPEG2SWF, WAV2SW, AVI2SWF, Font2SWF, SWFExtract

Trenažér zdobení vánočních perníčků - Natrénujte si zdobení vánočních dárků přímo ve svém prohlížeči. A pokud se vám váš výtvor (ozdobený perníček) bude hodně líbit, můžete jej poslat svým známým jako vánoční přání. Škoda jen, že si na něm nepochutnáte jako na skutečném cukroví - tvůrci by to v tomto směru mohli ještě trochu vylepšit :)

Zajímavé články
Odkazy na zajímavé články z oblasti webdesignu, na které jsem při pročítání weblogů narazil a nerad bych je později složitě vyhledával.

A Guide to CSS Support in Email - Další článek o podpoře stylů v emailových klientech (Gmail, Hotmail, Yahoo, Windows Live Mail, Outlook 2003, Outlook Express, AOL 9, Lotus Notes, ThunderBird, Mac Mail, Entourage, Eudora).

Alternativa ke clear:both - Toto řešení přináší alternativu pro clear:both. Konkrétní příklad ukazuje, jak ukončit text okolo plovoucího (float) objektu. Clear:both totiž v tomto případě vytváří nadbytečnou (minimálně 1px vysokou) mezeru.

CSS Techniques Roundup - 20 CSS Tips and Tricks - 20 hodně zajímavých CSS triků - zaoblené rohy, beztabulkové dvousloupcové a třísloupcové layouty, styly pro tisk a další

CSS tips and tricks I.

CSS tips and tricks II.

Další taháky k HTML emailům - Článek shrnující problematiku HTML emailů s množstvím odkazů na další kvalitní zdroje

Email Design Guidelines for 2006 - Opět problematika HTML emailů v různých klientech

Email Standards Project - Email Standards Project si klade za cíl zlepšit podporu webových standardů v současných a připravovaných e-mailových klientech. Co je ale důležité - na svých stránkách zobrazují jak vypadá jeden ukázkový email v několika (asi 14ti) nejběžnějších emailových klientech a upozorňují na vlastnosti, které klienti nepodporují.

Funkční javascriptová bariéra na komentářový spam - Návod jak ošetřit své formuláře JavaScriptem, aby vás neotravoval formulářový (zde spíše komentářový) spam. Funguje samozřejmě i s vypnutým JavaScriptem a uživatel není nikterak otravován. Mimo jiné je uvedený systém nasazen i na tomto blogu.

HTML Emails - Taming the Beast - Další článek o tvorbě HTML emailů

Hover i v MSIE - Krátký článek o tom jak rozchodit pseudotřídu :hover i v prohlížeči Microsoft Internet Explorer (a to dokonce ve verzi 5!) pomoci expresion a nikoliv za pomoci .htc souboru

How to style a restaurant menu with CSS - Článek o tom, jak nastylovat menu (ne navigační, ale restaurační) - nejzajímavější je fígl jak tečkami vyplnit prostor mezi názvem jídla a jeho cenou
jídlo....................cena

Instalace Apache, MySQL a PHP na Windows - Instalace a zprovoznění Apache, MySQL a PHP na Windows, pro potřeby webdesignu a testování různých skriptů, a to bez použití "trojkombinace"

Jak udělat výpustku pomocí CSS - Zajímavý fígl jak udělat výpustku (...) na konci oříznutého textu, když se nevejde do příslušného pole tabulky pomocí text-overflow: ellipsis;

Jak vyrobit účinný reklamní banner - Třídílný článek o výrobě účinných reklamních bannerů, je doplněný i statistikami jednotlivých verzí, obsahuje zajímavé detaily a nápady.

Letní škola SEO - Osm článků na téma SEO s mnoh dalšími odkazy na zajímavé zdroje

Patička přilepená ke spodku okna - Pěkné řešení funkční pro všechny prohlížeče.

Patička webu vždy dole - Článek o tom, jak udělat pomocí css následující: když je stránka delši než okno prohlížeče, chová se normálně, pokud je ale kratší, natáhne se střední část a patička se přilepí ke spodnímu okraji prohlážeče..

Perfektní 404 - Page Not Found - Článek o tom jak by měla vypadat ideální stránka 404 (page not found) - překlad originálního článku The Perfect 404 z webu A List Apart Magazine

Podpora stylů v HTML emailech na Hotmailu, Yahoo! a Gmailu - Velmi dobrý článek o podpoře vkládání stylů do HTML emailů - přehledné tabulky, co který systém umožňuje a co ne.

Přístupné záložky v CSS a JavaScriptu - Ukázka záložek (tabs) v záhlaví stránky, které fungují i bez CSS a JavaScriptu.

Strategies for CSS Switching - Článek o způsobech přepínání stylů na stránkách

Ten CSS tricks you may not know - 10 méně známých, ale velmi důležitých triků v CSS (centrování, pozicování a další)

Testování použitelnosti pomocí návštěvníků webu - Článek o dvou službách, které umožní přímo sledovat pohyb a akce uživatelů na stránkách. Výsledky ukládají v podobě video záznamu.

Travel Shoppers Say: "Show Me a Picture" - Článek o tom, jak si uživatelé vybírají na internetu hotel - jaké stránky upřednostňují

Velikost písma v jednotkách EM - Článek o používání jednotky EM na webových stránkách - zajímavý fígl kterak snadno přepočítávat velikost písma mezi jednotkami EM a PX

Vertikální centrování v CSS - aneb Yuhůovo definitivní řešení neznámé výšky - konečně někdo našel řešení, kterak vertikálně vycentrovat jeden DIV ve druhém. Tedy náhradu za tabulkové valign=middle

Web 2.0 - Konečně je na jednom místě shrnuto, sepsáno a definováno, co se schovává pod pojmem Web 2.0 a navíc to napsala SuE :)

Fonty
Vše co se týká fontů - servery s fonty pro volné stažení, fontotéky

DaFONT - Další free fonty pro volné použití.

FontCubes - Další fonty zdarma

FontFreak - Další free fonty

FontSpace - Free fonty ke stažení (cca 8000 v době přidávání odkazu)

Fontotéka - Ukázky standardních fontů na stránce

Nejlepší free fonty roku 2010 - 11 nejlepších fontů zdarma za rok 2010.

Typetester - Online utilitka na testování a hlavně porovnávání fontů na webových stránkách - snadno si vyklikáte různé nastavení vlastností stylu odstavce a pak můžete porovnávat.

WhatTheFont - Online nástroj na rozpoznání fontu - dáte mu třeba naskenovaný obrázek fontu a on zpětně vypíše jeho název.

creamundo.com - 9800 fontů zdarma k volnému stažení a použití

České fonty - České fonty ke stažení zdarma - archív fontů, které podporují české znaky. Volně ke stažení, k volnému užití jak pro soukromé, tak i pro komerční účely (v případě specifických licenčních podmínek jsou tyto informace napsány u daného fontu).

CMS systémy
Redakční systémy, aplikace na provozování blogů, jejich manuály, fóra a další stránky

13 Simple CMS Options - Tipy na jednoduché redakční systémy, které mnohdy nepotřebují ani databázi.

Diskuse na JakPsatWeb o Textpatternu

Textpattern - fórum

Textpattern - manuál - v angličtině

Textpattern - zdroje - manuály, pluginy, fórum, templaty, tutoriály, tipy

opensourceCMS - Na webu opensourceCMS si můžete vyzkoušet některé open-source systémy pro správu obsahu (SMC) - nejen z hlediska návštěvníka, ale i administrátora - do systémů se můžete přihlásit a vyzkoušet, co umí (b2evolution, bBlog, BLOG:CMS, Nucleus CMS, pLog, Serendipity, Simplog, Textpattern a WordPress).

Barvy
Vše co se týká barev - převodníky, míchatka, pantone

Barevné schéma - Pixyho schémátko na míchání barev

COLOURlovers - Web, kde se hodnotí barvy a barevná schémata. Může být docela zajímavé pro inspiraci.

Color Blender - Jiný Color Blender - sám automaticky navrhuje ke zvolné barvě celou paletu odstínů, které se k ní hodí - vhodné pro ty, co nedokáží sami namíchat vhodné barvy.

Color Blender - Další míchatko na barvy. Jeho specialitou je vypočtení barev přechodu z jedné do druhé.

Color Calculator - Další míchátko barev, tentokráte ve Flashi

Color IQ test - Otestujte si svou schopnost rozpoznávat odstíny barev.

Color in Motion - Interaktivní průvodce barvami ve Flashi - každá barva je reprezentována delší animací, která shrnuje její základní vlastnosti. Ty jsou pak dále podrobně rozepsány. Výborný web vhodný i na pouhé pokoukání!

Color mixer aneb míchátko - Interaktivní míchátka pro výběr barev, určená pro uživatele, případně pro zadavatele práce webovým návrhářům - konečně můžou snadno a přesně říct, jakou barvu potřebují.

Color tools - Online nástroj pro převod hodnot barev (hexadecimální RGB na decimální, na procenta, hledání barev podle jména a další)

ColorMatch 5K - Nástroj, který vám k jedné zvolené barvě vygeneruje dalších pět sladěných barev - může se vám hodit při návrhu webu.

ColorSuckr - Webové udělátko, které z vámi zadaného obrázku vygeneruje paletu 12ti barev.

Kuler - Mnoho barevných schémat - možnost vyhledávání podle názvů, třídit podle popularity a počtu hlasů...

Pantone Color Look up - Online převodník (konevrze) z RGB barev na Pantone

Pantone Matching System Color Chart

Technicolor - Další nástroj pro výběr barev - dokonce s náhledem barevené stránky, autorem je Man In Blue

color.hailpixel.com - Geniálně jednoduché a přehldné míchátko barev - svou paletu si prostě naklikáte.

Přístupnost
Věci týkající se tvorby přístupných stránek

Přeskakovací odkazy - Výborný článek o odkazech pro přeskakování navigace (skip navigation links)

Screen Reader Visibility Test Results - Článek o tom, jak obstojí schovávací techniky (display:none a další) před hlasovými čtečkami.

Testy, kvízy a jiné hovadinky

Kvíz - Kaskádové styly (CSS) - Kvíz na kaskádové styly - 10 otázek s více možnými odpovědmi

PHP test na hudzilla.org - Test (v angličtině) na PHP, obsahující i několik zákeřných otázek.

Středně velký test HTML

Středně velký test XHTML

Test pokročilých znalostí Java Scriptu - 15 težších otázek na JavaScript

Test rychlosti připojení k Internetu - Otestujte si rychlost svého připojení k internetu přes webový prohlížeč

Reklamní systémy
Různé reklamní systémy - výměnná reklama, textová reklama, bannerové kampaně

Bannery.cz - Výměnný reklamní systém - grafické a flashové bannery, 5000 kreditů pro každého nového uživatele, jednoduché snadné ovládání (dva módy - jeden pro začátečníky, jeden pro pokročilé)

BillBOARD - Výměnný reklamní systém - grafické bannery, statistiky, cílení, časové plánování, flashové a obrázkové bannery různých velikostí, trochu složité ovládání.

Textem.cz - Jednoduchý systém pro výměnu textové reklamy na bázi kliknutí.

Textlink - Reklamní systém výměnné reklamy, umožňující propagaci www stránek prostřednictvím textových odkazů. Zadaný textový odkaz se bude zobrazovat na stránkách ostatních členů systému na základě počtu zobrazení odkazů na Vašich stránkách. Systém umožňuje používání banerů několika různých velikostí textových panelů s reklamou.

new Linx - Výměnný reklamní systém na bázi grafických bannerů - 8 různých velikostí, možnost cílení, ovládání je trochu krkolomné.

Design
Sekce zaměřená na design - vzhled - módní trendy ve webdesignu

Design Melt Down - Design elements, trends & problems in web design - povídání o trendech ve webdesignu (barvy, koláže, pruhy, gradienty, ornamenty, vzorovaná pozadí, retro styl, typografie, ...)

Počítadla, log analyzéry

Click Track Appetizer - Zobrazuje počety kliků na jednotlivé odkazy na stránce relativní vyjádření v procentech a konverzní poměr uživatelů, kteří takto klikli, umožňuje odlišit, jak klikají uživatelé obecně, příchozí ze Seznamu, Google a Centra.

Grafika, elementy
Zdroje (převážně volně použitelných) elementů - ikony, pozadí, brushe, atd

20+ Free And Fresh Icon Sets - 20 odkazů na zdroje free ikon

Blue Vertigo - Webdesign Resources links - aktualizované odkazy na free i placené fotobanky, cliparty, fonty, loga, zvuky, brushe, ikony, vzorky...

Brands of the World - Loga mnoha firem ve vektorovém formátu (eps). Děláte-li plakát se spoznory a zadavatel není schopen dodat loga v použitelném formátu, utčitě tento katalog log oceníte.

Font Awesome - Font se stovkou pěkných ikon, zcela zdarma i pro komerční použití.

Grunge Textures - Další galerie grunge textur k volnému (nekomerčnímu) použití

Soundsnap - Velká kolekce zvuků (desetitisíce), přehledně roztříděných do kategorií - volně ke stažení a použití

Texture King - Katalog textur, vzorů a povrchů pro volné použití

Urban Dirty - Free "Grunge" vzory - fotografie skvrn, povrchů, škrábanců atd.

Wordle - Online (java apletový) nástroj pro generování grafických mraků slov ze zadaných dat.

iconfinder - Vyhledávač (a databáze) ikon, které můžete zdarma použít při tvorbě stránek.

iconlet - Další vyhledávač ikon

Aplikace, programy
Domovské stránky těch nejzajímavějších a nejlepších aplikací (které většinou používám).
Programovací nástroje

Regular Expression Test Tool - Online nástroj na testování regulárních výrazů

rkEdit - Programátorský freewarový editor mého spolubydlícího s mnoha skvělými vlastnostmi (podpora projektů, skriptování v JavaScriptu, zvýraznění syntaxe, přímé připojení na databáze Interbase, Oracle, Microsoft SQL, ADO, pluginy... Webové stránky tohoto editoru a většinu grafických prvků jsem sám vytvářel.

Různé

32 klávesových zkratek MS Excel - Základní klávesové zkratky pro editaci v Microsoft Excelu.

Akronymy

Kontroly pravopisu - spellcheckery - Pěkný článek o spellcheckerech pro různé aplikace (MS Office, Open Office, PSPad, Miranda, ICQ, webové prohlížeče a další) s odkazy na stažení

Konvertory češtiny - Test více než sta konvertorů češtiny. Ten můj (Češtin) se umístil na krásném 35. místě (ač jsem žádnou rychlostní optimalizaci neimplementoval). Každopádně hledáte-li nějaký, určitě si vyberete.

MONAKO - MOdelařina NA KOleně - Server pro všechny modeláře

Pokročilá optimalizace Windows XP - druhá část - Pokračování výborného článku o optimalizaci Win Xp (TuneUp Utilities 2004, TuneUp SystemControl - Systém pod kontro, Čistíme systém, Optimalizujeme a dolaďujeme)

Pokročilá optimalizace Windows XP - první část - Výborný článek o optimalizaci Win XP (služby operačního systému, XPLite, XPAntispy)

Pravidla českého pravopisu - Tápete v češtině? Tak se raději podívejte do pravidel v elektronické podobě.

Slovník cizích slov

bab.la - Online slovník pro 22 jazyků, docela slušná slovní zásoba, jen trochu více reklamy, než by mi bylo milo.

totalcmd.net - Neoficiální stránka programu Total Commander, která obsahuje velké množství užitečných pluginů pro TC.

Každodenní čtivo (zprávy, blogy)

nebo.....rss agregátor článků - Agregátor článků z cca 500 zdrojů

Zprávy ze světa IT

CD-R - Denník nejen o technologii CD

QR - Dříve novinky ze světa warezu, dnes spíše přehled, co je nového ve světe softwaru

Živě - Aktuality ze světa IT

Oddechové čtivo

Baldachýn - Vocamcaď až pocamcaď - texty, úvahy a další střeštěnosti od Baldachýna

Blog matfyzáka - Krátké příspěvky o tom, co se děje na matfyzu a koleji.

Cuketka.cz - Úžasně voňavý, šťavnatý a křupavý zápisník pana Cuketky - Recenze, recepty, objevy a hlavně výborné fotografie, nad kterými ukápne nejedna slina.

Deník blondýny - Blog jedné nastávající, neznám ji, nevím kdo to je, dostal jsem se na její stránky přes miss blog, kde obsadila 3. místo, ale její blog mě rozhodně zaujal a hlavně pobavil

Epileptický křeček - Super čtení, jehož autorem je Pixy (nechápu, jak to všechno zvládá)

FFFilm - Pravidlený plátek o nejnovějších filmech z pera Františka Fuky

Gentleman - Denní zápisky pocházející nejen od Gentlemana Ivana Straky - články ze života, politické názory homorné čtení...

Hledam dívku z autobusu do Brna - Zajímavé a vtipné postřehy z každodenního života

Komiks.cz - Nudíte se? Přečtěte si nějaký komiks

Kyklop - Střelba do prostoru mezi Bohem a zklamaným Světlonošem

Lucie noci upije - Blog jedné z tisíce žen, které si daly v práci pauzu (rodičovská dovolená), aby se mohly věnovat dětem a rodině.

Ostravak - Super čtení o jednym cypovi z Ostravy

Pooh - Denník s mnoha blogy a jinými chlívky

Schroedingerova 13 - Aneb Pixy už zase bloguje (tentokráte nikoliv o CSS)

Sloupek tety Fily - Dříve jsem rád četl blog Fily (fily.bloguje.cz) o výchově dvou dětí (mladší a starší), ale v posledních letech se tam přestaly objevovat nové články. Až dnes jsem objevil, kam Fily píše pravidelně...

fily - škoda každé dobré zapomenuté vzpomínky

gti.blog.auto.cz - Blog obsahující spoustu výborných povídek o autech a motorismu

gurmetklub.cz - Blog pro chutnější život - recenze restaurací, výpravy za gurmánskými specialitami, recepty, reportáže, testy a výborné fotografie.

Fotografie

28mm - a photography magazine

DIGI - zaostřeno na foto a video. Nový server se zajímavým obsahem - krom klasických rubrik (jak fotografovat, recenze fotoaparátů, galerie a podobně) zde najdete přehledy právě vydaných knih o fotografii nebo aktuálních výstav fotografií.

DigiMánie - Webový portál věnující se digitální fotografii. Na svých stránkách má umístěn zajímavý průvodce pro volbu digitálního fotoaparátu - a to ve dvou verzích (pro začátečníky i pro pokročilé). Další pěknou funkcí je porovnávání dvou přístrojů - parametry vybraných fotoaparátů se přehledně zobrazí vedle sebe na jedné stránce a vy je tak můžete krásně porovnat

DigiNeff - Internetový průvodce digitální fotografií

Digifotoinfo - Slovenský web o digitální fotografii psaný srozumitelně, stručně a věcně. Základní náplní je rychlokurz digitální fotografie, odpovědi na nejčastější otázky a podrobnější články na zajímavá témata

DigitalPhotoContest - No matter what your level of expertise, DigitalPhotoContest allows you to experiment, learn and grow from entering your digital photos in competitions. And best of all, you can WIN

Dobré světlo - Stránky věnované všem, kdo podlehli kouzlu fotografie

Fotoaparát.cz rádce fotografa - Další český portál věnovaný fotografování a fototechnice s mnoha sekcemi (recenze, srovnávání, tipy, návody, rady, odkazy, galerie, adresář, rozhovory, fórum, ...)

Fotografie a fototechniky - Zajímavý web o kreativní fotografii, pokročilé postupy ve photoshopu, odborné články

Fotografování - Speciální sekce na serveru Grafika věnovaná focení. Naleznete tam velké množství rad, návodů a recenzí. Navíc je její součástí i bohatá a profesionální fotobanka s více než 100 000 snímky

Fotosite - Stránky klubu fotosite, který sdružuje zájemce o digitální fotografii. Dočtete se co se v nejbližší době chystá, ale také zde najdete zápisky z již uskutečněných akcí. Nechybí ani galerie, odkazy a recenze

Imaging resource - Další zahraniční server s aktuálními novinkami ze světa digitální fotografie

Institut Digitální Fotografie - Projekt, jehož cílem je propagace digitální fotografie. Zakladateli a odbornými garanty jsou Ondřej Neff, Jan Březina a Petr Podhajský. Výsledky jejich činnosti představují nejen přednášky a testování nových produktů, ale i úspěšná publikační činnost (seznam vydaných knih naleznete na jejich webové stránce).

Jak vybrat ten správný objektiv - Podrobný průvodce výběru objektivu pro digitální zrcadlovku.

John & Joseph Photography - Velmi povedené svatební fotografie - vhodné pro inspiraci před tím než někomu půjdete fotit na svatbu (tak jako já :))

Murray wedding photography - Další perfektní svatební fotografie

PALADIX foto-on-line - Jedním z hlavních jeho cílů je poskytovat kvalitní informace o všem, co se děje ve světě fotografie. Společně s FotoPrůvodcem se podílí na organizaci společných fotografických akcí. Nalezne te zde nejen teoretické články, ale také články z praxe, o cestování, ze společnosti, informace o výstavách, tiskové zprávy a další

PHOTO-FREEWARE-NET - Žebříček + krátké recenze těch nejstahovanějších freewarů pro práci s digitálními fotografiemi.

Rembrandted KIDS - Zábavný fotoblog kamarádky na mateřské dovolené - fotí své děti naaranžované podle známých uměleckých obrazů.

Steve's DigiCams - Velmi podrobné a kvalitní recenze digitálních fotoaparátů a dalších výrobků souvisejicích s digitály

World Press Photo - Soutěž profesionálních fotografů

Zaostřeno na fotografický svět - Agregátor článků zaměřený na zprávy a články z fotografického světa. Server se orientuje především na digitální fotografie, ale na své si přijdou i vyznavači klasické fotografie. Najdete zde recenze fototechniky, softwaru na zpracovávání fotografií, tipy na fotovýlety, výstavy i rady pro fotografy.

digi-foto - Slovenský web zaměřený na digitální fotografii - srozumitelné články pro každého kdo se věnuje neprofesionální amaterské fotografii. Obsahuje postupy kterak fotit v amaterském prostředí (tzv. na koleně) - tedy bez ateliéru a profesionálního vybavení.

Prodejny
Bazary
Sháním nějaké drobnosti ke svému fotopřístroji a nechce se mi to kupovat nové za drahý peníz, proto vymetám foto bazary - kamenné i virtuální

Fotoburza Praha - Aukce, bazar, ishop použitých komponent a foťáků

Paladix - bazar

fotobazar - Přehledný a velmi slušně "zásobený" (= velké množství aktuálně přidaných inzerátů) online fotobazar.

Digi sběrny
Sběrny digitálních fotografií

Digilaby.cz - Seznam zpracovatelů digitální fotografie, který je krásně uspořádán podle několika kritérií. Nechybí ani názory a hodnocení uživatelů. Pokud nevíte, kam si dát vyvolat fotky, určitě si tady naleznete svého favorita.

Droxi

Foto Moravia

Foto.cz

Fotolab

Fotostar

Globus

Kodak express

Fotobanky
Servery nabízející fotografie z různých oblastí - využijete při návrhu webu a jiných grafických pracích.

Fotobanky.cz - Můj nový web o microstock fotobankách - prodej a nákup fotografií, vektorových ilustrací, videa, flashe. Návody, tipy, triky, slevové kódy, přehledy, srovnání, rady...

Placené fotobanky
V těchto fotobankách si můžete za peníze kupovat vysoce kvalitní fotografie pro své weby, prezentace, tiskoviny. A také zde můžete opět za peníze prodávat své vlastní fotky, obrázky, vektory.

BigStockPhoto - Další zavedená fotobanka, výdělky jsou podobné jako na Dreamstimu

Dreamstime - Další fotobanka s příznivými cenami. Mimo jiné se chlubí, že je třetí nejnavštěvovanější "stock agency" a druhá v oblasti micro-stocku.

Fotolia - Fotobanka, kde můžete nakupovat a prodávat fotografie za rozumný peníz

iStockPhoto - Fotobanka s Royality free fotografiemi - co se týče kvality snímků, je to jedna z nejlepších (tedy výhodná pro návrháře), na druhou stranu zadávání vlastních fotek je poměrně zdlouhavé a kontrola jejich kvality velmi přísná

shutterstock - Jedna z nejobsáhlejších fotobank (více jak milión fotek) z hlediska prodávání fotek patří mezi nejvýnosnější, avšak je velmi těžké se do ní dostat.

Fotobanky zdarma
Fotobanky, odkud můžete stahovat fotografie zdarma.

Image * After

Pic Findr - Dobrý vyhledávač fotek, které lze zdarma použít. Hledá na asi desíti serverech zároveň.

everystockphoto - Vyhledávač fotografií nad ostatními free fotobankami (morgueFile, stock.xchng, Flickr, imageafter, atd.)

mojeFOTO.NET - I kuře hrabe zadara - digi foto zdarma. Fotobanka obsahující fotografie pro volné použití. Zatím jich tam moc není a jejich úrveň taky není špičková, ale co byste chtěli zadarmo? A kdo ví, třeba časem přibudou

morgueFile

stock.xchng

Fotoblogy

Dupeho obrázková knížka

Food photography - Fórum o focení jídla se spoustou šťavnatých fotek, nad kterými se sliny sbíhají

Fotoblog Václavák - Fotoblog Václava Štrupla

Fotoblog sixtimesnine.com

JENČOVO foteCZky

Kleff

La Trine fotoblog

Medhiho fotoblog - Nadherne fotky

Petr Pazour

Petr Pazour Fotoblog - Obrazový občasník - fotoblog - Petra Pazoura

SWOOP.name

Toms photoblog - Life in Prague

Yerjaa fotoblog

c h r o m a s i a

Čeňkovy imprese

Postupy
Převážně články o postupech kterak vyfotit to či ono a o různych fototechnikách

Fotografujeme predmety padajúce do vody - Návod jak fotit předměty padající do vody na černém pozadí

High Key - Jak na High Key techniku s digitálem

Photojojo! - Výborný newsletter o focení obsahující skvělé nápady pro fotografy.

Postup skládání světelného stanu - ve formě videa. Sám jsem si stan koupil a občas mám problém ho správně složit.

Grafika

300 images from 1800 sites - Taková malá banka drobné ale kvalitní a elegantní grafiky na web (ikonky, šipky, bodíky)

DesignPacks.com - Free Image Collections for Web Designers - Soubor textur všech možných druhů - od světelných efektů přes kytky až po vodní kapky ve velkém rozlišení - může se hodit například při technice Dark Art

Grafika - Web o grafice, Photoshopu, digitální fotografii, webdesignu

Kaliber 10000 - Galerie vzorovaných pozadí/výplní

Pixlr - Online grafický editor - něco jako ořezaný Photoshop, který běží na webu.

Retrievr - search by sketch - Vyhledávání obrázků pomocí kreslení - nakeslíte co hledáte a systém vám sám vybere ty obrázky, které jsou co nejvíce podobné vaší skice.

Squidfingers/patterns - Galerie vzorů

Tutorial Hero - Pokud píšete tutoriály v angličtině, pak vám tento nástroj pomůže umístit odkazy na ty nejlepší tutoriálové sránky.

Tutorialized.com - Kvanta a kvanta tutoriálů pro různé (nejen) grafické programy. Ale pro Photoshop je jich většina, jsou kvalitní a je jich hodně.

Photoshop
a vše co s ním souvisí

101 tipů a triků pro Photoshop - 101 rozličných a hlavně krátkých triků a zejména klávesových zkratek.

AdobeEvangelists - Kvanta tipů, informací a tutoriálů pro Adobe produkty (Photoshop, Illustrator, InDesign, GoLive, After Effects, Premiere, Encore)

Better drop shadows - Jednoduchá technika jak udělat ve Photoshopu realističtější stíny.

CapitalTutorials.com - Spousta tutoriálů (v angličtině)

Photosho tutorial: Bastion - Výborný tutoriál popisující kreslení fantasy obrazu draka.

Photoshop Quiz - Kvíz, který přezkoumá vaše znalosti Adobe Photshopu - máte 20 minut na zodpovězení 20 otázek. Kvíz vytvořili v NAPP (National Association of Photoshop Professionals).

Rychlé tipy pro Adobe Photoshop - Do češtiny přeložené tipy pro Adobe Photoshop od Bena Willmora.

Tutoriály - pro Adobe Photoshop v češtině, docela slušný výběr a kvalita

Web Design Library - Články, tutoriály, návody pro Photoshop, Flash a daší

Web design & Photoshop tutorials

Začínáme s PhotoShopem - Seriál o požívání Photoshopu na serveru grafika.cz - konečně nějaký rozumný návod k Photoshopu v elektronické podobě.

photoshopsupport - tutoriály, pluginy, brushe, akce, fonty... no prostě všechno možné i nemožné k Photoshopu

Illustrator
Tutoriály, brushe, ilustrace. Vše co se týká Adobe Illustratoru a vektorové grafiky

Ilustrace mapy světa - Mapy světa ve vektorovém formátu zdarma ke stažení a k použití ve vašich projektech

Vector Magic - Asi nejlepší nástroj na konverzi bitmapy na vektor (převod do křivek). Kam se na něj hrabe Adobe Illustrator. Tento nástroj je navíc online na stránkách a zdarma!

Sport
Stránky věnující se sportům všelikým

Sportlist.cz - Databáze sportovních areálů a sportovišť v celé české republice (aerobic, fitness, billiard, bowling, golf, minigolf, haly, tělocvičny, jízdárny, ranče, lyžování, zimní stadiony, motorismus, multifunkční areály, plavecké areály, bazény, plážové sporty, squash, ricochet, střelnice, paintball, tenisové kurty a haly, ostatní sportoviště)

TrekView - Výborný prohlížeč GPX souborů. Jako podkladovou mapu používá podklady z google map a seznamáckých map (včetně turistických!)

Kolo
Vše pro cyklisty

Cyklo server - Vše o kole a pro kolo - spousta článků, tipů na výlety a hlavně mapa všech cyklotras v České republice.

Flatika - originální trička pro cyklisty - Trička s originálními grafickými motivy pro cyklisty, bikery a milovníky jízdních kol.

Warez?
Stránky které nemají moc velkou trvanlivost, protože jsou na pokraji legality :)

Oficiální seznam českých HUBů pro DC++

Open Subtitles - Geniální vyhledávač titulků - stačí zadat jazyk (volitelně) a velikost filmového souboru v bytech a podle toho se v databázi najdou ty správné titulky, které budou na 100% pasovat, protože jsou určené na film dané velikosti - jak prosté a účinné!

Ukázka sociálního inženýrství aneb hackujeme email - LaTrine přišel s výborným článkem o jednom možném triku sociálního inženýrství. Ukázal jak snadno lze získat přístupové údaje k emailové schránce. Stačí být jen dostatečně věrohodný.

eXTra titles.com - Hledáte titulky k filmům? Tady je najdete!

Zábavné weby

Brbla - Doporučuji nahlédnout zejména do sekce Tichošlápkovské stripy

Darwin Awards - Aneb příběhy o smrti jedinců, kteří obohatili náš genotyp svou smrtí.

Europian Geography - Opět hra na geografii Evropy - tentokráte musíte myší umísťovat státy na slepou mapu. Další hry naleznete o úroveň výše v sekci WebGames

Gadgets.cz - Blog o super věcích! Aneb co vše se dá vymyslet a prodávat (Webová kamera v plyšovém psovi, batoh se solárními bateriemi pro dobíjení notebooku, USB větráček, Solární vařič, sponky do sešívačky, Líbající mušle pro každého, automatická žehlička na košile, Plazmová sklenice s blesky, Šicí stroj s Windows, USB a připojením k počítači a další)

Hlavní města - Hezká flashová hra, kde na slepé mapě umísťujete hlavní města Evropy a na závěr vám to spočítá o kolik kilometrů jste se sekli (já asi o 7668km)

Jungle Speed - Perfektní a detailní návod na stolní hru Jungle Speed.

Kancelářské BINGO s jackpotem - nepřekonatelná hra pro porady, mítinky a prezentace!

Nejlepší HTML značka na světě - Pohádka o jednom HTML mejdanu, kde se volila ta nejlepší značka.

Hry
Občas narazím na internetu na dobrou (většinou flashovou) gamesku, která se dá hrát.

Gridlock - Uvolněte cestu pro modrý kváfřík odsouváním ostatních kvádříků - kvalitní logická hra, nad kterou si můžete zavařit mozek.

Hrajeme.cz - Asi nejlepší, nejpodrobnější a nejobsáhlejší portál, který se zabývá deskovými hrami.

IQ Marathon - Logická hra - dostaňte krávu k vítěznému poháru! Vaše mozkové závity dostanou zabrat.

Tower defense 2 - Flashovka pro dlouhé dny v práci.

Počasí

Aktuální radarová data

Medard online - Předpověď počasí na 3 dny dopředu - předpověď vývoje oblačnosti, srážek, teploty, tlaku a větru na mapě České Republiky.

Meteogram for Prague - Zaručeně nejpřehlednější a nejlepší zobrazení předpovědi počasí (pro Prahu, ale lze nastavit i jiná města).

Meteopress online - Předpověď počasí (pro Prahu až 12 dní napřed), častá aktualizace (několikrát za den).

Český hydrometeorologický ústav

Práce, zaměstnání
V současné době (červenec 2003) se začínám poohlížet po své budoucí (pocivilkové) práci a k tomu využívám následující weby

Hledám Práci.cz - Pozice na IT v Praze

Job List - Obor IT/Software

Job Pilot - obor IT

JobMaster - počítačové obory

Jobs - výpis pozic z oboru IT / Vývoj aplikací a systémů

Kariaera Web - obor IT

Prace.cz

UmSemUmTam - Portál, kde neziskovky můžou hledat profesionály pro své projekty a naopak, grafici a programátoři zde můžou pomoci neziskovkám - skvělý nápad!

Zamestnani na IDnes

jobs

jobserver

Školení a kurzy
Stránky společností, které provádí školení a kurzy v oblasti IT

EduCity - Přehled kurzů mnoha firem

Gopas - Absolvoval jsem u nich kurz "Adobe Photoshop pro pokročilé" a nemůžu si jej vynachválit

Grafika Publishing

SComp

Vzdělání cz - Katalog počítačových kurzů různých firem

pcdir

Bydlení
V současné době sháníme byt, takže tato sekce je velmi používaná

Ceny bytu - Přehled cen bytů v celé republice + v jednotlivých částech Prahy, jde vidět, zda ceny rostou či klesají a o kolik

Hobby - kutilství
Vše co se týká kuťení a bastlení doma na koleně, v garáži či dílně.

Cenové zpravodajství ze světa hardware - Stránky porovnávající ceníky nejlevnějčích obchodů s hardwarem v Praze - Silicon, NC, Softcom, Czech Computer, Alzasoft, Mironet, H&T. Snadno zjistíte, kde danou položku koupíte nejlevněji, ale také jak se ceny změnily za poslední týden, měsíc, čtvrt roku.

Diskuse na living.cz - Výborné fórum, kde se probírá jak si zvelebit svůj byt svépomocí - od péče o pokojové rostliny, přes vlastní vestavěné skříně a jiný nábytek až po přestavbu jádra, kuchyně a nebo rovnou celého bytu. Výborné místo pro inspiraci, protože se zde uveřejnňují i fotografie.

Knihovnicka.cz - Malonákladový tisk za bezkonkurenční ceny s dvouletou zárukou na vazbu. Na webu je i kalkulačka, kde si můžete spočítat výslednou cenu.

Lulu.com - Malonákladové online nakladatelství. Chcete si vydat vlastní knihu v nákladu 3 kusy? Není problém a není to ani moc drahé

Origami instructions - Detailní a velmi přehledné návody na origami - zvládl jsem podle toho poskládat pár kousků i já.

Sociální sítě
Facebook, Twitter a vše co s tím souvisí - zajímave aplikace, nástroje, klienti...

Facebook tipy a triky - Všechno co potřebujete vědět o Facebooku.

Literatura
Knihy, knihy, knihy - jak odborné tak beletrie

Akademie Science Fiction, Fantasy a Hororu - Nezávislé sdružení odborníků na fantastický žánr (sci-fi a fantasy) věnujeme zkoumání a především hodnocení fantastických děl vydaných na českém a slovenském trhu. Hlavní činností je předávání cen v různých kategoriích postihujících fantastický žánr téměř v celé jeho šíři, alespoň pokud jde o díla literární a částečně i výtvarná.

Audioteka.cz - Jeden z prvních online obchodů nabízející české audio knihy.

Fanové Miroslava Žambocha - Ještě více informací o Miroslavu Žambochovi.

Internetová jazyková příručka - Příručka, která nabízí ucelený přehled základních jazykových jevů češtiny, časté chyby, pravidla atd.

Miroslav Žamboch - Oficiální stránky českého autora výborných fantasy příběhů. Mimo jiné na nich prozrazuje na čem právě pracuje.

Můj antikvariát - Online vyhledávač v českých antikvariátech - půl milionu knih v cca 60 antikvariátech.

Sci-fi za babku - Asi nějaký výprodej sci-fi knih (některé jsou úplně nové, jiné jednou přečtené, ale bez poškození).

The Book Depository - Nejlepší místo pro nákup zahraničních knih - poštovné zdarma, doručení do České Republiky během pár dní, mnohem levnější než Amazon (u každé knihy zobrazuje cenové srovnání s Amazonem). Dá se platit kartou nebo PayPalem.

Theses - Theses.cz je systém pro odhalování plagiátů mezi závěrečnými pracemi (bakalářské a diplomové práce). Slouží vysokým školám a univerzitám (nejen v ČR) jako národní registr závěrečných prací.

knihi.cz - Online knihovnička, kde si můžete zaznamenávat, co zrovna čtete. Všechny přečtené knihy pak může hodnotit a své postřehy sdílet s ostatními čtenáři. Je to výborný zdroj informací o knihách.

Kindle
Vše co se týká elektronické čtečky Amazon Kindle.

Kindle this - Wordpress Kindle plugin - Jednoduchý plugin pro posílání článku z blogu do Kindlu.

The Kindle Worm - Zahraniční blog o Kindlu - spousta odkazů, tipů, triků a návodů jak vytřískat z Kindlu co nejvíce.

Web Based Kindle Collection Maker - Postup, jak si jednodušeji uspořádat knihy v Kindlu a vytvořit kolekce podle adresářů.

Různé
Aneb stránky co se zatím nikam nepodařilo zařadit, ale časem je možná přeřadím

1001 fonts - 1001 a možná i více fontů volně ke stažení. Web umožňuje i online ukázku fontu obsahující vámi zadaný text.

ABC slovník cizích slov - Databáze obsahuje téměř 17 000 pojmů, což orientačně odpovídá 400 stránkovému tištěnému slovníku, nezáleží na diakritice, lze vyhledávat podle výslovnosti a dokonce podle významu!

Bude - Server o kulturních a jiných akcích

CO, KDY v Praze - Kulturní a Informační Měsíčník

Crest - Jeden z největších katalogů českých restaurací a hospod (téměř 20 000 podniků). Lze na něm vyhledávat dle jména, lokace, kuchyně, hodnocení, čepovaného piva nebo dalších možností jako je kulečník, bowling, šipky...). No určitě si vyberete.

DEMIS World Map Server - Velmi pěkné mapy

Diakritizátor - Další online nástroj pro přidání diakritických znamének do "ceskych" textů

FILExt - The File Extension Center - Nevíte jaký typ souboru se skrývá za koncovkou? Podívejte se do chytré a hlavně obsáhlé databáze extenzí a typů

Google nástroje - Seznam aplikací které nabízí sám google, případně které provozují jiné firmy a inspirují se googlem (Googlefight, Poodle, Proogle, RooDolF, TouchGraph GoogleBrowser a další)

Historické letecké snímky Prahy - Online aplikace umožňující porovnávat letecké snímky Prahy z let 1938 - 2007

Honzova Hypotéka - Pokud hodláte kupovat nemovitost (dům či byt), tak se vám bude hodit tato hypotečně poradní služba - po zadání základních údajů o nemovitosti, své bonitě a výši hypotéky vám budou banky a hypoteční poradci nabízet své produkty. První odpovědi dostanete již během hodiny, další v průběhu týdne. Já sám jsem jich získal téměř dvacet a dozvěděl jsem se, jaké jsou na trhu možnosti - to vše zdarma - k ničemu se nezavazujete. Samozřejmě, když vás nějaká nabídka zaujme, tak se můžete zdarma spojit s nabízející bankou/poradcem a nabídku dotáhnout do finále - uzavření smlouvy.

Hrady.cz - cestujte s přehledem - Server o hradech v Česské republice, obsahuje bohatou databázi hradů, zámků, tvrzí, mlýnů, pevností, ale také aktuálních kulturních akcí spojených s těmito historickými místy.

Hypoteční kalkulačka - Končeně pořádný hypoteční kalkulátor, který nejen vypočítá měsíční splátku hypotéky, ale zobrazí také splátkový kalendář po jednotlivých splátkových obdobích rozdělených na úroky a umoření splátky.

Hříchy pro šíleného korektora - Vydejte se na cestu do nejtemnějších zákoutí českého jazyka a poznejte, jakých pravopisných a stylistických prohřešků se Češi nejčastěji dopouštějí a jak se jim vy sami můžete vyhnout.

Internetová přání a pohlednice s dubánky - Vytvořte si vlastní elektronické přání s dubánky zdarma. V nabídce jsou motivy pro každou příležitost - narozeniny, svátky, svatba, narození potomka, vánoce a další

Jak vytvořit soubor rtf

Jeseníky Info - Turistický informační portál (fotogalerie, tipy na výlet, cyklo a turistické trasy, aktuální počasí, kulturní události, ubytování, stravování, ... no prostě regionální onformační portál jak má být)

Jitsi Meet - Služba pro online videohovory - stačí zadat jednoznačný název hovoru a pak poslat druhému odkaz

Katalog webkamer - Opravdu velký katalog webkamer, které se nachází po celém světě (ale i v České Republice)

Letecké snímky České republiky - Společnost Geodis Brno zpřístupnila na svých webových stránkách digitální ortofomapu České republiky v rozlišení 5 a 0,5 metru/pixel. Kvalita sice není nejlepší (a rychlost ještě horší) ale svůj barák si najdete i v tom největším zapadákově.

List of Latin phrases - Seznam latinských zkratek na Wikipedii - včetně jejich anglického výkladu

Meebo - Online ICQ, AIM, Yahoo messenger, Jabbler, GTalk a MSN klient.

Microsoft@30 - Going beyond - Microsoft slaví 30 let své existence a na tomto webu se o něm můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, zahrát si kvíz atd.

Mobil Mania - Výborný server pro výběr a porovnávání mobilů

Nahlížení do katastru nemovitostí - Aplikace "Nahlížení do katastru nemovitostí" umožňuje získávat některé vybrané údaje týkající se vlastnictví parcel a budov evidovaných v katastru nemovitostí a dále informace o stavu řízení založených na katastrálním pracovišti pro účely zápisu vlastnických a jiných práv oprávněných subjektů k nemovitostem v České republice, nebo pro účely potvrzování geometrických plánů.

Nekuřácké restaurace - Databáze nekuřáckých restaurací v České republice.

Netradiční dárky - Nevíte-li, co nadělit manželce, přátelům či kolegům v práci, zabrouzdejte na tento web, určitě tam najdete nejaký originální dárek.

PC Bazar.net - Největší PC Bazar

Pavel Satrapa-Regulární výrazy

Sherlock - výrobky pod lupou - Seznam výrobků z různých odvětví a jejich recenze a hodnocení od uživatelů.

Slovník synonym - Jednoduchý online vyhledávač synonym - skvělý nástroj když se vám v textu pořád opakuje nějaké slovo.

The advertising slogan generator - Generator reklamnéch textů - dáte mu slovo, či název výrobku a on vám vygeneruje několik krátkých reklamních sloganů v angličtině

Wales - Nejstarší specializované knihkupectví SF&F - pokud nemůžete sehnat nějakou sci-fi / fantasy knihu (je již vyprodaná), pak je toto knihkupectví jedinou vaší nadějí.

Zásilková služba - Služba která vám pomůže při internetových nákupech v zahraničí (amazon, ebay, atd). Nabízí jak zprostředkování plateb, tak virtuální poštovní schránku s americkou adresou.

bezrealitky.cz - Web podporující prodej a nákup realit bez realitních agentur. Tedy nemovitosti bez provize přímo od majitele.

pragueout.cz - Server zabývající se děním v Praze - kulturní a sportovní akce, výlety, restaurace a další