Slaměnka

Jedna ze slaměnek, které rostou mamce na zahrádce a které v průběhu léta stříhá a suší na půdě. Opět se jedná o focení do klobouku (a nebo spíše v klobouku).

Jahoda

Další fotka focená v klobouku – pro neznalé klobouk je použit jako černočerné pozadí (jednak je sám o sobě černý a jednak vytváří svým tvarem vlastní hluboký stín), které neodráží žádné světlo a tudíž vůbec neruší.

Nýznerovské vodopády

Nádherné přírodní vodopády poblíž Nýznerova na Severní Moravě (asi 15 km od mého moravského bydliště). Nejsou tak velké jako Niagarské vodopády, ale o to krásnější. Je tam ticho klid a voda je strašně studená.
P.S. Ten fialový nádech mi dělá Olympus v lese naprosto běžně :(

Struktura listu

Docela často a rád fotím různé struktury. Zde je například list vinné révy, focený proti zapadajícímu slunci a mírně dobarvený (color balance) ve PhotoShopu.

Slečna rosnička

Ještě jedna fotografie slečny rosničky, takto krásně mi zapózovala na bílém plastovém křesílku. Pak ani nekvákla a odskákala si někam na strom. Předtím mi ještě pózovala před hrníčkem s kafem.

Polib si (mě)

Žabka ze sklepa – vynesli jsme ji ven k jezírku a ona mi za to poděkovala tím, jak skvěle pózovala inteligentně, ba přímo svádivě na mě mrkala. Líbat jsem se ji ale neodvážil, neb jednu princeznu už mám :)

Miluješ mě?

Kolikrát jste už za svůj život slyšeli tuto otázku? A odpověděli jste někdy jinak, než „Ano miláčku…“? No nic, fotka byla jen lehce zaranžovaná – rosnička i ten hrnek se na stole již nacházeli, já si jen povšimnul toho nápisu, vzpoměl si na pohádky o zakletém žabákovi, přisunul hrnek i s kolegovým kafetem blíže a toto je výsledek.

Šnečku šnečku vystrč růžky...

… dokud držím v ruce nůžky,
Uděláme šmik, šmik, šmik,
neboj, nejsem labužník.
Plíhal je asi autorem uvedené básničky

Poblíž Kokořínu

Podzimní krajina poblíž hradu Kokořín – z výletu na Kokořín na podzim roku 2004.

Sendvičové Bohnice

První můj pokus o sendvič. Kdo neví o co jde, nechť se podívá na pár článků a ukázek: