Listopad v Lednicko-Valtickém areálu

Starší fotka (podzim 2003) z Lednicko-Valtického areálu – tento parčík s minaretem doporučuji na podzim navštívit – stromy jsou tam krásně barevné, voda a obloha modrá, takže fotograf se může vyřádit dosytosti. A nejlépe je spojit příjemné s příjemným a navštívit také některý vinný sklípek v této oblasti.

Podzimní sychravo na Pálavě

Další z fotografií z podzimní výpravy na Moravu do vinného sklípku v Čejkovicích, Lednicko-Valtického areálu a Pálavy. V pozadí zřícenina (asi Dívčí Hrad) – kdo to tam znáte, tak mě kdyžtak poopravte.

Hledání ztraceného klíče

Fotografie z 1. kladenská drakiády (podzim 2003). Nultý (cvičný) ročník proběhl v roce 2002 a byl docela v pohodě, akorát jsem si ještě v Kladně na poslední chvíli tenkrát kupoval draka – takového igelitového za cca 30 kč, který nakonec stejně moc nelítal :(

Dark art: Zkamenělý hrůzou

Můj druhý pokus o DARK ART. O této technice jsem se dozvěděl od Michaela Průši (doporučuji shlédnout jeho Dark Art galerii) a před pár dny se na Whitwově blogu objevily odkazy na super dark art tutoriály, takže inspirace bylo dosti.

Květy v kapce rosy

Další z fotek z botanické zahrady na Albertově – vřele doporučuji tam vyrazit ráno – není ještě tak ostré světlo a ani těch lidí tam tolik není. Líbilo se mi, jak se v kapce zrcadlí květy afrikánů. To že jsem ulítlý na kapky, jste už asi poznali, co?

Kočka, nůž a kuře

Když jsem tohle v kuchyni uviděl, tak jsem si musel ihned doběhnout pro foťák a vyfotit :) Ja vím, je tam moc rušivých prvků, ale ty už jsem pooddělávat nestihl. Naštěstí má kocour Ginger (Ninas) dobré vychování a kuře nám nesnědl (a nebo mu syrové maso nechutná a nebo se zalekl ostré kudly).

Kočka tygrovaná

Naše kočka Itchy takto slastně dřímá po dobrém obědě. Možná by to chtělo ještě větší hloubku ostrosti, co říkáte? Ale zvětšené na A4 to u nás na stěně v obýváku vypadá dobře.

Barva pleti kapradiny

Jedna z prvních mých fotek v botanické zahradě v Praze na Albertově. Líbilo se mi, jak mají dva listy kapradí odlišnou barvu pleti (a pak taky ty kapičky).

Naštvaný motýl

Když si pořádně prohlídnete jeho obličej, zjistíte, že se tváří jako naštvaný kakabus. No asi mu ten nektárek moc nechutná nebo se snaží odradit své okolo létající kolegy. Když jsem ho fotil, dělal na květu zajimavý taneček- postupně se otočil o 360 stupňů, takže tu květinu úplně vysál.

Západ slunce nad lánem obilí

Konečně zase jednou jedna západovka! Tato je pořízena na našem čundru, když jsme testovali nově koupený stan někde u Berounky poblíž Karlštejna.