Kdo si kreslí, nezlobí

A kdo si hraje s pastelkama a foťákem, tak ten už vůbec nezlobí, protože na to nemá čas. Když tak na to koukám, budu si muset koupit pastelky a nafotit to znovu, lépe a jinak.

Růžový blesk

Neboli malý experiment s růží – jejím šlahounem – oproti temné zamračené obloze. Na mě to působí docela agresivně a krvelačně. Příště jen zkusím menší hloubku ostrosti – aby začátek byl ostrý a konec rozmazaný.

Britský kocour zvaný Sígr

V Letohradě mají nového kocoura – je to čistokrevný britský kocour a jmenuje se ninas, ninánek, bobeš, bobíšek, ale nejčastěji sígr, neboť je děsně hravej a hlavně zákeřnej! Už teď má asi 4 kila a to je to stále kotě, až vyroste, tak to bude pořádnej macek.

Beruchy

Pořád jsem se nemohl rozhodnout, kterou fotku slunička sedmitečného sem dát, takže jsem nakonec vybral několik těch nejlepších v jedné koláži.

Lepší foťák v hrsti, než perlička na střeše

To mi připomíná jiné přísloví nebo rčení: Házet perličky sviním. I když zrovna tohle moc nechápu :). Každopádně je důležité aby foťák nevypadl z ruky, perlička nespadla ze střechy a fotograf se vyhnul připadnému náletu a bombardování trusem.

Jeseníky - poblíž chaty na Šeráku

Fotka z naší malé výpravy do hor. Vyrazili jsme z Lipové Lázně, vyšlapali na Obří skály a došli na Šerák, kde byla tato fotografie pořízena. Další naše kroky vedly na Keprník a přes nějakou studánku (název už mi vypadl) na Červenohorské Se­dlo.

Stáří

Další fotka z kloboukové série. Tentokrat jsem focený exponát nesnědl :) – to jen narážím na jednu z předchozích fotek jahody, u které jsem také použil klobouk pro černočerné pozadí.

Jezevčík BEN

Jezevčík BEN u známých. Teď už je z něj velký pes (dá-li se to tak u tohoto plemene říct :-)) a pořádnej sígr – honí slepice, kačeny, kočky a štěká na kde koho.

Březový háj v zimě

Venku začíná sněžit (a to dokonce i tady v Praze!), proto přidávám jednu sněžnou fotografii z vánoc 2004, která byla focená u nás – ve Vidnavě – kde je tento krásný březový háj (jako by z pohádky o Mrazíkovi, Nastěnce a Ivánkovi vypadl) – aneb můj další pokus o černobílou fotografii. A nepadá to (není to nakřivo nafocené), to jenom ta bříza roste trochu křivě.

Za devatero horami a devatero řekami...

…leží hrad a v něm je zavřená zakletá princezna – úplně nahoře ve věžičce. Zlý černoknežník jí jednoho sychravého dne proměnil v žábu. I trousili se princové zdaleka i z blízka aby ji zachránili, ale smutni odcházeli, neb jí nepomohli. A tak tam princezna čeká dodnes, možná zrovna na vás…