Nepochtívej, nic ti nedám!

Omluvte prosím špatné zaostření jeho pravého očka, on byl totiž děsně rychlej, pořád s ním monitoroval okolí a než jsem se nadál, udělal vžžžžžžžžžžžu­uuum…… a byl pryč.

Los afrikanos

Další „kloboukovka“ – technika, při níž se fotí na pozadí černého – veškeré světlo pohlcujícího – klobouku. Námětem fotografie je afrikán, který se v posledních několika letech značně rozšířil po květinových zahrádkách.

Připravte se na přistání...

Další fotografie mouchy v letu. Někdy v létě si ji zkuste taky vyfotit, chce to jen trochu trpělivosti, hbitosti a hlavně dobrou, zvědavou a línou modelku.

Kapičkoviště

Kapičkoviště je místo, kde se rodí kapky a rodí se jich tam strašně moc naráz.

Krajina v oparu

Krajinka z východních Čech. Foceno trochu do protisvětla, takže díky tomu asi vznikl ten „opar“

Romantická pampeliška

Pampeliška je vděčný objekt na focení, mám už kvanta pampeliškových fotek (nakonec i tady na fotoblogu určitě nějakou najdete), ale vyfotit ji dobře dá docela zabrat – ještě se mám co učit.

No tak už to zmáčkni a pojď si hrát

Kocour z Letohradu, jehož jméno je Ginger. Má dlouhé bílé chlupy a má jich hodně – má jich na rozdávání! Takže jsme si jich vždy pár stovek dovezli domů nejen na oblečení, ale i ve svých zabalených věcech.

Pozlacené nábřeží

Záběr z procházky po (pod)zimní Praze. Zapadající slunce nádherně zbarvilo protější nábřeží (foceno od Čertovky) do zlatova, a do toho tam poletovalo množství racků. Stačil jsem udělat dva záběry a světlo a s ním i celková atmosféra najednou byly pryč.

Leknín se nelek

Další fotka z botanické zahrady na Albertově – tentokráte ze skleníků, kde mě kromě obrovského plodícího banánovníku, papájy a dalších vzrostlých stromů zaujal i leknín uprostřed jezírka. Máte-li chvilku, zajděte se tam podívat…

Kuk na strejdu

Co dodat, fotku jsem pořídil někde mezi Dobruškou a Opočnem, když jsme se šli podívat na Opočenský zámek – někde na samotě v lese byl statek a u něj v ohradě tito ptáci.