Víno - večerní zátiší

Další ukázka „light paintingu“ – kreslení světlem. Bohužel na lesklém povrchu (na sklenici) už se světlo hodně silně odráží a jde na výsledné fotografii vidět. Za pokus také určitě stojí použít místo normální baterky LED diodky (lasery) různých barev – nevíte kde by se daly koupit?

Podzimní zátiší

Narazil jsem na novou techniku – light painting – malování světlem. Spočívá v tom, že fotíte v naprosté tmě na velmi dlouhý čas a objekt osvětlujete malou lampičkou nebo baterkou – co osvítíte, to bude ve finále vidět.

Úsměv prosím, vyletí ptáček

Ještě jedna fotografie z kostnice v Kutné Hoře. Stativ jsem neměl, takže jsem musel stabilizovat o mříž, za kterou se nacházely tyto nakupené lebky.

Na číhané v rákosí

Foceno poblíž Hradce Králové, když jsme na kolech přejížděli z Hradce do Dobrušky – kolem Labe je nádherná cyklostezka, vřele doporučuji se tam projet. Něco takového mi v Praze zatím chybí (zkuste se schválne projet po cyklostezce z Řeže do Kralup, ale pozor abyste nespadli do Vltavy!).

Nýznerovské vodopády 2

Nýznerovské vodopády jsou velmi fotogenické, není tudíž divu, že se tam často vracíme – toto je již druhá fotka vodopádů (pořízená rok po té první) a v létě pokud bedeme zase u nás na nejsevernější Moravě, tak tam zajdem/zajedem o­pět.

Žebrák nebo Točník?

Ještě jedna fotografie z hradu Točník (nebo Žebrák?). Podzimní výlet byl tenkrát velmi příjemný a slunečné počasí nám přálo.

Hladová ústa

Jedna taková malá abstrakce. Tento druh jiřiny mě vždy fascinoval a jsem rád, že se mi jej konečně podařilo aspoň jednou zajímavě vyfotit. I když ještě mám co zlepšovat, takže příště znovu a lépe.

Podzimní list

Vždycky jsem chtěl nafotit podzimní listí, ale nikdy jsem to nestihl. Tak letos poprvé mi to trochu vyšlo, ale ještě to není ono – snad příští rok (chci vyfotit barevné podzimní listy a kaštany klubající se z obrněného pichlavého županu)

Návrat ke třem oříškům

Ještě jednou jsem se vrátil k focení oříšků, tentokráte jsem použil ořechy vlašské – mají zajímavou strukturu a hodně detailů (hlavně pak pokud jsou vyloupnuté ze skořápky).

Mňau!

Tohle už je jiná kočka – je to naše kotě ve Vidnavě. S oblibou zalézá do trubek, které jsou u domu nachystané na novou kanalizaci. Tak jsem ho jednou i vyfotil :)