Podzim je tady

A s ním úžasné barvy na listech stromů. Nuže neseďte doma a vyražte ven, dokud je tam tak pěkně a listí je ještě na stromech. Až nafotíte své úžasné barvy podzimu, přihoďte odkaz.

Houby rostou!

O víkendu jsme byli na procházce v parčíku a tak jsem neodolal a vyfotil i pár hub. O tom, že rostou svědčilo i velké množství houbařů, které jsme v parku potkali (cca 1 houbař na 20 metrů čtverečních – nechápu, že tam pak ještě něco našli, vzhledem k tomu, že ten park není až tak velký).

Řepkové pole - oblíbené téma fotografa

Kdo by odolal a nevyfotil si na jaře rozkvetlé řepkové pole? Snad jen ten, kdo s sebou nemá svůj fotopřístroj. Ta jasná žlutá barva, která spolu s okolní zelení a modrou oblohou umocněnou polarizačním filtrem vytváří dokonalý kýč přímo svádí k vyfocení. Zejména pokud se den chýlí ke svému konci a celá krajina je zalita teplým měkkým světlem.

Medové kuře

Někde tady na svém blogu jsem přislíbil, že budu publikovat častěji fotografie jídla. Bohužel sliby se slibují a blázni se radují. Ale já jsem opravdu chtěl více fotit! Jen jsem zapoměl na syndrom hladového fotografa – to jest, že hladový fotograf dá přednost jídlu před focením a tím si sní svůj fotogenický objekt a pak nemá co fotit.

Další vzpomínka na léto

Tato fotografie vznikla ve stejný den jako předešlá – jak jsem slíbil v komentářích u slunečnice – přidávám další fotografii ze svého cyklovýletu do Neratovic. Ten den byla nádherná obloha a krásně teplo – já se válel u silnice v poli (vedle mě bylo odhozené kolo), pokoušel se dostat tu krásu do své tehdy nové zrcadlovky a kolemjdoucí chodci a cyklisti se na mě divně koukali – buď si mysleli že jsem blázen, vandal nebo oběť dopravní nehody.

PF 2007

Cukroví, stromeček, pohodička, čekáme už jenom na Ježíška.
I když to bude bez sněhu, zapějeme si koledu.
V novém roce ať jste zdraví a plní se Vám všechna přání.
Petr & Lucka

Vzpomínka na léto

Myslím, že v těchto pošmourných dnech je zapotřebí zavzpomínat na dny teplé a řádně prosluněné. Doufám, že vám k tomu má dnešní fotografie odvrácené strany slunečnice pomůže.

Vánoce se blíží

Vánoce se blíží, už máte napečeno cukroví? No my ještě ne, nám postačí, když navštívíme své rodiče, tam už se určitě peče o 106. To co vidíte na fotografii nejsou perníčky vánoční, ale svatební z naší svatby.

Polívka je grunt

A tuhle mi uvařila manželka nedávno. Musím se přiznat, že jsem si řádně pošmáknul a tentokráte mi to nevystydlo, neb jsem se do focení pustil až po jídle a fotil jsem už jen zbyteček polívky (proto tak malá miska).

Focení jídla

To koukáte, to koukáte, co jsem měl dnes k večeři :) V poslední době jsem se dal na focení jídla – hodně se mi líbí, že výsledné fotky v člověku vzbuzují příjemné pocity, při kterých až kanou sliny. Co říkáte na tento záběr?