Halloween se blíží

A docela dobře se pamatuje, kdy se slaví (ač se u nás vlastně neslaví) – je na to totiž jeden programátorský ftípek, který praví, že se Halloween slaví ve stejný den jako vánoce (platí spíše v USA). Důvod je – pro programátory – zřejmý: 31 oct = 25 dec

Jarní wallpaper (také pro iPhone)

Jaro je konečně tady a tak můžu z posledních podzimních fotek přeskočit rovnou na ty jarní (vzhledem k počasí spíše už letní). Při focení jsem použil novou čočku – Canon 250D 52mm Close-up Lens našroubovanou na 50mm objektivu. Byl to můj první nákup na eBay.

Ještě jedna vzpomínka na podzim

Tuhle jsem zapoměl na podzim uveřejnit – zůstala zapadlá v redakčním systému a našel jsem ji až při jarním úklidu, tak ji uveřejňuji až teď . Podzim byl pěkný, zima ošklivá, ale teď už je tu konečně jaro, takže se dá venku zase fotit něco pozitivního :) Neseďte za kompem, vyražte ven a přidejte do komentářů odkaz na vaši první jarní fotku.

Franta

Ptáte-li se, proč v poslední době žádné fotky nepřidávám, pak odpověď naleznete právě na tomto snímku. Je to ze dvou důvodů – jednak mě Franta (to je ten rošťák na fotce) pracovně značně vytěžuje a jednak je na 99 % fotek, které udělám.

PF 2008

Konec dalšího roku je tady a tak nezbývá než popřát čtenářům vše nejlepší do roku příštího. A jelikož jsme s Luckou dostali pěkný dáreček už v červnu, tak jsem jej využil k nafocení letošního PFka. Mimochodem toto je už šesté PFko na zdejším blogu.

Bukový les + wallpaper

Mám rád bukové lesy – líbí se mi jak šedá barva kmenů kontrastuje s barvou listí – ať už je na jaře svítivě zelené a nebo na podzim žluto hnědo červené. Na tohle místo se musím na jaře vrátit se stativem a pořídit pár dalších záběrů (tento snímek byl focen bez stativu, místo něj mi musel posloužit starý pařez).

Podzimní listí V.

Další kousek – dneska žlutý – ze série podzimního listoví. Hodně se mi líbí ty barvy – žlutá a modrá. Bohužel kvalita mi trochu utekla a ani doostřování ve Photoshopu to už nezachránilo (musím ještě s novým objektivem trochu trénovat a hlavně vždy pořídit více záběrů).

Podzimní listí IV.

Série pokračuje, jak jsem sliboval – červenou barvou. Příště se vrátím ke žluté barvě. Fotografie byla pořízena při tlačení kočárku parkem nad trojskou botanickou zahradou. Franta vesele chrupkal a do focení nekecal a nikam nespěchal – ideální společník na focení :) Hola hej ostatní fotografové, kde máte své podzimní snímky?! Zanechte link v komentářích.

Podzimní listí III

Série podzimního listí pokračuje! Tentokráte tu máme listí v barvě zelené a příště se těšte na červenou! Foceno v lese v protisvětle (až půjdete na procházku – nejlépe s foťákem – zakloňte hlavu a podívejte se, co je nad vámi)

Podzim maluje podruhé - tentokráte včetně free wallpaperů

Jak jsem slíbil, tak plním – dávám v plén wallpaper s podzimním listovím a to hned v několika rozlišeních – tak jak si čtenáři přáli u předchozího příspěvku. Není to sice ta samá fotka jako posledně, ale to doufám nevadí (pokud se však někomu ta minulá líbila více, nechť se zmíní v komentářích a já z ní ten wallpaper taky udělám).