Haló, IT… Zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout?

IT CrowdIT Crowd je nový britský sitcom z prostředí IT. Zatím je na světě jen šest dílů, ale na jaře 2007 by měly vzniknout další. Oněch zmíněných 6 dílů může každý shlédnout na internetu – na serveru YouTube. Seriál byl poprvé vysílán na začátku roku 2006 a každý jeho díl bylo možno stáhnout z webu stanice Channel 4. Možná díky tomu se stal jedním z nejpopulárnějších seriálů uplynulého roku.

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)Příznivci a fandové Harryho Pottera měli v prosinci co slavit – 1. prosince byl uveden do českých kin zfilmovaný čtvrtý díl (Harry Potter a ohnivý pohár) a dva týdny nato – 17. prosince – vyšel v papírové podobě překlad šestého dílu příběhů Harryho Pottera (Princ dvojí krve).

Sin City

Sin CitySin city – město hříchu, město kde kvete zločin, město, ve kterém se odehrávají tři příběhy převedené z komiksů na filmové plátno. Pod taktovkou Roberta Rodrigeze vzniklo asi nejkomiksovější filmové zpracování komiksu, jaké si můžete představit.

Válka světů (War of the Worlds)

Válka světůVálka světů je hodně starý sci-fi román (ne-li jeden z nejstarších), který kdy byl napsán. Jeho autorem je Herbert George Wells a poprvé byl vydán v roce 1898! O čtyřicet let později vznikla rozhlasová dramatizace tohoto díla a získala velkou proslulost (autorem byl Orson Welles). Svého prvního filmového zpracování se román dočkal v roce 1953 a zatím posledního letos.

Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

Krátce před vánoci se dostal do kin druhý díl Harryho Pottera s podtitulem „Harry Potter a Tajemná komnata“, který je natočen stejně jako díl předchozí Chrisem Columbusem podle předlohy J.K.Rowlingové.

Amélie z Montmartru (Fabuleux destin d'AmUlie Poulain, Le)

Je-li vám smutno, máte deprese (ať už z té spousty sněhu co venku napadla nebo třeba ze státnic jako já), náladu pod psa (no nevím co je pod psem tak zajímavého) nebo jen spoustu problémů, zajděte si na Amélii. Vaše problémy sice nevyřeší, ale rozhodně vám neuškodí a vy přijdete na jiné myšlenky. Říkáte-li si „škoda času“, vězte, že o čas rozhodně nepřijdete (věříte-li, že smích léčí a prodlužuje život).

 

Sekce